fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

A może zamieszkać w klasztorze?

ROL
Za przywilej mieszkania w 150-letnim kościele trzeba zapłacić nawet 6 mln funtów, ale według agenta nieruchomości zyskuje się "niezwykłe" i "wyjątkowe" miejsce do zamieszkania.

Wiktoriański klasztor św Józefa w Mill Hill, w regionie administracyjnym Wielki Londyn, nie jest zwykłym kościołem z zabudowaniami klasztornymi, przekształconym w 49 obszernych i luksusowych apartamentów. Ten budynek to także gwiazda telewizji - "zagrał" Nonnatus House w popularnym brytyjskim serialu "Z pamiętnika położnej" (Call the Midwife).

Teraz budynek nazywa się St Josephs Gate. Do kupienia jest 49 apartamentów. Najtańszy kosztuje 1 milion 850 tys. a najdroższy 6 mln. dawny klasztor z zabudowaniami stanowi cały kompleks mieszkalny otoczony ogrodem. Do centrum Londynu jest zaledwie 10 kilometrów.

Klasztor św Józefa z Mill Hill powstał w 1866 roku przez kardynała Herberta Alfreda Vaughana. Przy klasztorze działało seminarium prowadzone przez katolicki zakon św Józefa, które kształciło zagranicznych misjonarzy pracujących dla Imperium Brytyjskiego. Niemal dziesięć lat temu seminarium zostało zamknięte.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA