fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Miejsce schadzek JFK i Marilyn Monroe na sprzedaż

materiały
Posiadłość należąca niegdyś do aktora Binga Crosby'ego została wystawiona na sprzedaż. To właśnie tam - w skrzydle dla gości - dyskretnie spotykał się prezydent USA ze znaną gwiazdą Hollywood.

Kalifornijska posiadłość w Thunderbird Heights, koło miejscowości Ranczo Mirage została - wystawiona na sprzedaż za 5 mln dolarów (niemal 20 mln złotych). Ma powierzchnię około 5,5 tys. metrów kwadratowych.

Dom w Thunderbird Heights - wybudowany w latach 50. zeszłego wieku - ma powierzchnię około 620 metrów kwadratowych i pięć sypialni, pięć łazienek, nowoczesną kuchnię, jadalnię, kino, pokój bilardowy, biuro oraz ogromną garderobę.

W części dla gości - gdzie często bywał prezydent John F. Kennedy - są dwie sypialnie i dwie łazienki, salon z kominkiem i barem oraz kuchnię. Całość jest odseparowana od głównej części domu, tak by goście nie obawiali się przypadkowych podglądaczy. Ma też własne wejście. Ta część domu nazywana jest "skrzydłem Kennedyego", bo właśnie tam prezydent spotykał się z Marilyn Monroe.

Wokół domu jest przepiękny zadbany ogród z palmami i duży basen oraz kort tenisowy, a także otwarty grill i bar nad basenem. Widać z niego nie tylko góry i pustynię, ale także dolinę Coachella.

Bing Crosby - jedna z największych gwiazd Hollywood w XX wieku - znany był z organizowania przyjęć i przyjaźni z artystami, politykami, biznesmenami oraz gangsterami. Wraz z kolegami - Frankiem Sinatrą, Deanem Martinem, Sammym Davis Jr., Peterem Lawfordem i Joem Bishopem, a na początku także Humphreyem Bogartem tworzyli tzw. Rat Pack - najbardziej rozrywkową paczkę przyjaciół w Hollywood. JFK bywał w Thunderbird Heights dzięki Lawfordowi, który był mężem jego siostry Pat Kennedy.

Crosby zmarł niespodziewanie w 1977 roku na atak serca w Madrycie - podczas gry w golfa, którego był pasjonatem.

Posiadłość została wystawiona na sprzedaż już kilka lat temu za 3,4 mln dolarów (około 13 mln złotych), ale jak na razie nie znalazł się chętny na jej kupno. Ostatni raz zmieniła właściciela w 2005 roku za 2,6 mln dolarów czyli niemal 10 milionów dolarów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA