fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Najbardziej punktualny penthouse w San Francisco

Sotheby's
To najbardziej „punktualny” apartament w całym San Francisco.

Penthouse znajduje się w dawnej, nieczynnej wieży zegarowej. Ma powierzchnię niemal 280 metrów kwadratowych a jego prawdziwą ozdobą są pozostałości po starym zegarze.

Za apartament trzeba, co prawda zapłacić 6,25 mln dolarów, ale za to zyskuje się przepiękny widok na miasto z pomieszczenia gdzie znajdował się mechanizm zegarowy, a także trzy sypialnie, dwie łazienki oraz wspaniały taras o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych, z którego widać panoramę miasta a także Zatokę San Francisco.

Wieża powstała w 1907 roku w dzielnicy South of Market w budynku należącym do jednej z największych w mieście firm litograficznych Schmidt Lithography Co.

W 1993 roku znany architekt David Baker pomógł właścicielom przebudować i przekształcić dawne zakłady w kompleks apartamentów. Tak powstało 127 mieszkań o różnej powierzchni, w tym także to z wieżą zegarową. W części kompleksy powstały także pomieszczenia biurowe. Cała przebudowa kosztowała 33,6 mln dolarów.

Architekci postanowili zachować wiele elementów dawnych zakładów litograficznych, m.in. ściany z czerwonej cegły, stalowe schody i wsporniki.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA