fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Wybory w USA: Apele do zwolenników Trumpa: Zostawcie broń w domu

AFP
Żadnych aktów przemocy. Powtarzamy naszym ludziom: zostawcie broń w domu - tak Tim Selaty z organizacji "Obywatele dla Trumpa" przekonuje, że Amerykanie wierzą w "skuteczność systemu politycznego".

Jak pisze "New York Times", cytowany przez Interia.pl, atmosfera przed dzisiejszymi wyborami jest napięta.

Komentatorzy podkreślają, że przyczynił się głównie sam Donald Trump, który podczas całej kampanii sugerował, że wybory mogą zostać sfałszowane. Mimo braku dowodów na te teorie, znalazły one spory oddźwięk wśród wyborców kontrowersyjnego biznesmena. Trump nie powiedział też wprost, że uzna swoją ewentualną przegraną.

Efektem takich insynuacji jest inicjatywa zwolenników kandydata republikanów, którzy zamierzają podczas wyborów incognito kontrolować lokale wyborcze.

Z kolei ponad 10 tysięcy wolontariuszy ma pilnować, by przedstawiciele wszelkich możliwych  mniejszości - które dla odmiany w większości zamierzają poprzeć Hillary Clinton - nie zostały poddane jakimkolwiek naciskom. Jest to spowodowane zgłoszeniami osób, które wcześniej oddały swój głos, a które spotkały się z przypadkami zastraszania.

Zwolennicy Donalda Trumpa uspokajają jednak, że nie dojdzie do żadnych ekscesów. Tim Selaty Senior z organizacji "Obywatele dla Trumpa" podkreśla, że mimo wszystko wierzą w "skuteczność procesu politycznego". Ponieważ jednak nie wiadomo do końca, jak na ewentualną przegraną Trumpa zareagują jego wyborcy, na wszelki wypadek  skierowano do nich apel:

"Żadnych aktów przemocy. Zostawcie broń w domu".

Źródło: Interia/New York Times
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA