fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Late poll: Koalicja Obywatelska zyskuje, mocne tąpnięcie PSL

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
W wyborach do sejmików wojewódzkich Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 33-procentowe poparcie, a Koalicja Obywatelska 26,7 proc. - wynika z badania late poll Ipsos. W porównaniu do sondażu exit poll spory spadek poparcia zanotowało Polskie Stronnictwo Ludowe.

Late poll to wyniki sondażowe z 1160 komisji zebrane przez Ipsos (exit poll) uzupełnione o pierwsze dane cząstkowe, podawane przez Państwową Komisję Wyborczą.

W tym badaniu, podobnie jak w exit poll, którego wyniki poznaliśmy w niedzielę o 21.00, triumfowało Prawo i Sprawiedliwość, ale poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego jest nieco wyższe i wynosi 33 procent.

Na drugim miejscu plasuje się Platforma Obywatelska, której wynik względem pierwszego badania poprawił się o 2 punkty procentowe i wynosi obecnie 26,7 proc. W druga stronę powędrowało Polskie Stronnictwo Ludowe. Według late poll ludowców wybrało 13,6 proc. wyborców, co jest wynikiem aż o 2,9 pkt. proc. niższym, niż w niedzielny wieczór.

Czwarte miejsce zajął nie Kukiz'15 a Sojusz Lewicy Demokratycznej. SLD poparło 6,6 proc. wyborców, a ugrupowanie Pawła Kukiza - 5,9 proc. Niższy wynik mają też Bezpartyjni Samorządowcy - 5,8 proc.

Na kolejnych miejscach uplasowały się partie Wolność i Razem (po 1,5 proc.), Ruch Narodowy (1,3 proc.) i Zieloni (1 proc.).

Źródło: rp.pl/ TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA