Wybory samorządowe

PO: Kandydaci koalicji do połowy czerwca

Kandydatką koalicji PO i Nowoczesnej na prezydenta Gdańska może być Agnieszka Pomaska.
Fotorzepa, Jerzy Dudek
- Wszystkie decyzje, jeśli chodzi o kandydatów w miastach prezydenckich będziemy podejmowali do połowy czerwca - powiedział w radiu RDC Piotr Borys, szef biura krajowego PO.

Nie są jeszcze znani m.in. kandydat lub kandydatka PO na prezydenta Gdańska. - Decyzje będziemy chcieli sfinalizować wspólną dużą Radą Krajową PO i Nowoczesnej - mówił Borys.

- W Gdańsku mamy dwóch znakomitych kandydatów, Agnieszkę Pomaskę i Jarosława Wałęsę. Wiem, że jeden i drugi kandydat mógłby uzyskać wstępną akceptację Nowoczesnej. Rozmawiamy z Nowoczesną, myślę że ta decyzja zostanie oznajmiona w ciągu dwóch tygodni. Gdańsk jest miejscem symbolicznym dla PO. To jest jedno z poważniejszych zadań dla nas, wygrać wybory w Gdańsku - powiedział Borys.

Innym miastem, w którym sytuacja nie jest jeszcze jasna jest Kraków. - Niewykluczone, że poprzemy Jacka Majchrowskiego, ale pod warunkiem, że będzie kandydatem szerokiej opozycji, PSL i Nowoczesnej.  Alternatywnie rozważamy możliwość wystawienia własnego kandydata. W spekulacjach medialnych jest europosłanka Róża Thun, ale ja uważam, że powinien być kandydat szerokiej opozycji - mówił Borys.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL