fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Sasin: Umowa z Pocztą Polską nie została podpisana

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Gdyby wybory odbyły się w terminie konstytucyjnym umowa byłaby podpisana. W momencie kiedy okazało się, że trzeba przygotowania przerwać podpisanie umowy stało się bezprzedmiotowe - mówił w Radiu Plus minister aktywów, wicepremier Jacek Sasin.

W "Sednie sprawy" Radia Plus Jacek Sasin pytany był o kwestię umowy z Pocztą Polską w sprawie przeprowadzenia zaplanowanych na maj korespondencyjnych wyborów prezydenckich.

Mimo braku formalnych podstaw w postaci wspomnianej umowy Poczta Polska wydała na ten cel 70 mln zł i z tego tytułu otrzyma rekompensatę, co postanowił Sejm.

Czytaj także:

Sąd: decyzja premiera o zleceniu Poczcie Polskiej przygotowania wyborów jest nieważna

Sasin potwierdził, że umowa z Pocztą Polską nie została podpisana.

- Cały czas byliśmy w dialogu z Pocztą Polską, która określała koszty jakie mają być poniesione w ramach tej akcji wyborczej. Do momentu kiedy stało się jasne, że wyborów w tym terminie nie będzie i w związku z tym przygotowanie muszą być przerwane do takich uzgodnień nie doszło i w związku z czym nie doszło również do podpisania umowy - wyjaśniał precyzyjnie minister aktywów.

Dodał, że Poczta i PWPW działały w oparciu o decyzje premiera Morawieckiego, które jego zdaniem były "bardzo mocno umocowane w prawie".

Zapewnił też, że gdyby wybory odbyły się w konstytucyjnym terminie, umowa zostałaby podpisana.

Pytany o to, czy jego podpis znajduje się na jakimś dokumencie związanym z wyborami, Sasin odparł, że "nie przypomina sobie", aby podejmował jakiekolwiek formalne decyzje.

Kilka dni temu Jacek Sasin mówił w TVN24 o kosztach wyborów majowych, do których nie doszło. - Demokracja kosztuje, gdyby wychodzić z założenia, ze nie należy wydawać pieniędzy na wybory to odwołajmy wybory, bo wybory kosztują.

Źródło: Radio Plus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA