fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Sasin: Prezydent często korygował decyzje rządu

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Prezydent Andrzej Duda wielokrotnie wpływał na decyzje rządu, korygował je. Używał też weta - przekonywał w radiowej Trójce minister aktywów Jacek Sasin.

W "Salonie politycznym Trójki" Sasin przekonywał, że rywal Andrzeja Dudy w II turze wyborów prezydenckich, Rafał Trzaskowski, jest politykiem zdecydowanie konfrontacyjnym i każdy, kto obserwuje jego działania, "musi dostrzec", że jako ewentualna głowa państwa będzie nastawiony na konfrontację z PiS.

Czytaj także: PKW podała oficjalne wyniki wyborów

- Byłby on prezydentem, który używałby swoich narzędzi do blokowania rządu dla zasady - twierdzi Sasin.

Zdaniem ministra aktywów prezydent nie może być "hamulcowym", a taką jego zdaniem wizję przedstawia kandydat opozycji. Sasin zauważył, że Polska przeżyła już okres, w którym prezydent i rządzący byli z różnych obozów politycznych i "nie był to dla Polski okres dobry.

Wicepremier podkreślał, że co prawda w II turze wyborów Andrzej Duda ma "dobrą sytuację wyjściową", ale walka będzie się toczyła do końca.

Sasin przekonywał, że jako prezydent Andrzej Duda "wielokrotnie wpływał na decyzje rządu" i je korygował, a także używał weta. - Potrafił zaprotestować w odpowiednim momencie - ocenił polityk.

Źródło: Trójka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA