fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Hołownia: Prezydent Duda jako tonący brzydko się chwyta

Twitter/Szymon Hołownia Oficjalny
Czy oni wiedzą, że te ich słowa, które oni dziś rzucają i w ich mniemaniu one scementują jakąś wspólnotę, doprowadzą prawdopodobnie do samobójstwa kogoś w całkiem realnym świecie - mówił w Faktach po Faktach niezależny kandydat na prezydenta Szymon Hołownia.

Hołownia skomentował awanturę, którą rozpoczął wpis Joachima Brudzińskiego na Twitterze, który napisał "Polska bez LGBT jest najpiękniejsza".

Wpis wywołał oburzenie wśród środowisk liberalnych, a poklask zdobył u prawicowych. Poseł Porozumienia Jacek Żalek został wyproszony z rozmowy w TVN24 po tym, jak stwierdził, że "LGBT to nie ludzie, tylko ideologia". Dziś te same słowa powtórzył na Opolszczyźnie walczący o reelekcją Andrzej Duda.

Do sprawy ustosunkował się dziś też Szymon Hołownia.

- Jak czytałem te ornitologiczno-teologiczno-homofobiczne tweety Joachima Brudzińskiego, jak słucham tych głupot homofobicznych, które wygaduje Andrzej Duda, to się zastanawiam, czy oni wiedzą, że te ich słowa, które oni dziś rzucają i w ich mniemaniu one scementują jakąś wspólnotę, doprowadzą prawdopodobnie do samobójstwa kogoś w całkiem realnym świecie - mówił Hołownia w "Faktach po Faktach" w TVN24.

Dodał, że wie, jak wykluczeni czują się ludzie ze środowisk LGBT.

Hołownia ostro skrytykował Andrzeja Dudę, który jego zdaniem "jako tonący brzydko się chwyta" i na siłę szuka wroga. - Po to, by zgodnie z zasadą Carla Schmidta "pokaż mi swojego wroga a powiem ci, kim jesteś", na bazie wyimaginowanego przeciwnika budować swoją relację - dowodził.

Tymczasem, jak twierdził, prezydent dobrze wie, że żadna "ideologia LGBT" nie czyha na polską rodzinę, a czyha na nią brak przedszkoli i żłobków, trudności kobiet z powrotem do pracy i konstrukcja funduszu alimentacyjnego.

Hołownia zapowiedział, że jeśli zostanie prezydentem, jedynym elementem religijnym w jego prezydenturze będzie modlitwa wielowyznaniowa.

- Jeśli prezydent jest dobrym chrześcijaninem, powinien to okazywać poprzez bycie dobrym obywatelem - mówił kandydat.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA