fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Mueller: Prezydent Duda ma szczęście, że pięć lat udało się rządzić wspólnie z PiS

Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Dzięki temu, że w dobrej symbiozie Prawo i Sprawiedliwość miało okazję rządzić z panem prezydentem udało się przeprowadzić wiele dobrych reform dla Polaków - powiedział w Polsat News rzecznik rządu Piotr Mueller.

Poseł PiS i rzecznik rządu Piotr Mueller nie zgodził się z opinią, że obóz polityczny Prawa i Sprawiedliwości nie kojarzy się z demokracją. - W takim razie kto największe poparcie w historii Rzeczypospolitej uzyskał w wyborach do Sejmu? Prawo i Sprawiedliwość - powiedział. - Prawo i Sprawiedliwość uzyskało na jesieni zeszłego roku historycznie wysoki mandat - podkreślił.

Prowadzący program ocenił, że konwencja inaugurująca kampanię Andrzeja Dudy została "przykryta" wulgarnym gestem posłanki Joanny Lichockiej w Sejmie, a prezentacja sztabu - środowymi wydarzeniami wokół CBA i NIK. Na uwagę, że "nie ma szczęścia Andrzej Duda w tej kampanii", rzecznik rządu odparł: - Pan prezydent Andrzej Duda ma przede wszystkim szczęście, że ostatnie pięć lat udało się rządzić wspólnie z Prawem i Sprawiedliwością i dobrze przeprowadzać reformy.

- Dzięki temu, że w tej dobrej symbiozie Prawo i Sprawiedliwość miało okazję rządzić z panem prezydentem udało się przeprowadzić wiele dobrych reform dla Polaków - stwierdził.

Mueller dodał, że termin konwencji był wyznaczony "jakiś czas temu". - Nie przewidujemy zdarzeń politycznych - zastrzegł. Pytany, czy członkowie sztabu byli w środę zdenerwowani, że ktoś im "podkłada nogę", Mueller odparł: - Nikt nie podkłada nam nogi.

- Mamy pełną mobilizację w sztabie wyborczym - dodał rzecznik zaznaczając, że nie traci wiary w zwycięstwo Andrzeja Dudy w majowych wyborach.

- Pamiętajmy, jaka jest alternatywa. Prawo i Sprawiedliwość będzie rządziło jeszcze 3,5 roku po tym, jak skończą się wybory prezydenckie - powiedział rzecznik rządu. Dodał, że Polacy mogą wybrać prezydenta, "który będzie w sposób dobry współpracował z większością parlamentarną", albo kandydata opozycyjnego. W tym drugim przypadku, zdaniem Muellera, "będzie walka, niekończąca się przez 3,5 roku walka".

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA