fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

PILNE. Znamy skład sztabu wyborczego prezydenta Dudy

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Andrzej Duda przedstawił skład swojego sztabu wyborczego, który poprowadzi kampanię prezydenta przed zaplanowanymi na 10 maja wyborami prezydenckimi.

- Niech żyje Polska - Polska, którą mamy w sercu i Polska, którą chcemy razem budować - mówił w czasie konferencji prezydent Duda.

- Cieszę się, że w sztabie są doświadczeni politycy, którzy już niejedną kampanię prowadzili. Cieszę się też, że są nowe twarze - dodał. - Bardzo liczę, że będę miał ze strony sztabu silne wsparcie - podkreślił.

- To będą dla Polski bardzo ważne wybory. To będą też bardzo ważne wybory dla mnie - mówił prezydent.

- Na zakończenie jedna moja wielka prośba: chciałbym, żeby to była kampania kulturalna, z szacunkiem do kontrkandydata i z szacunkiem do wyborców. To jest dla mnie bardzo ważne. Proszę, żeby nie było takich sytuacji jakie miały miejsce w Pucku i takich, które niestety miały miejsce w polskim Sejmie - mówił Duda. Apelował o to, by nie było "obraźliwych gestów i słów".

- O to przede wszystkim apeluję do tych, którzy współpracują ze mną. Nie ma miejsca na brak kultury w polskiej polityce - to jest sprawa fundamentalna - dodał.

Zgodnie z wcześniejszymi, nieoficjalnymi informacjami w sztabie znajdą się europoseł PiS Joachim Brudziński i była premier, obecnie również zasiadająca w Parlamencie Europejskim, Beata Szydło.

Szefową sztabu będzie Jolanta Turczynowicz-Kiryłło. Brudziński będzie pełnił funkcję szefa sztabu organizacyjnego, a Szydło - będzie szefową sztabu programowego.

W składzie sztabu znaleźli się również wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, europoseł PiS Adam Bielan, zastępca rzecznika partii Radosław Fogiel oraz wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.

Adam Bielan będzie pełnił funkcję rzecznika prasowego sztabu.

Prezydent Duda zainaugurował kampanię wyborczą w czasie sobotniej konwencji w Warszawie, w czasie której prezes PiS Jarosław Kaczyński oficjalnie poinformował o wyrażeniu poparcia dla kandydatury urzędującego prezydenta przez PiS.

Andrzej Duda został zaprzysiężony na prezydenta 6 sierpnia 2015 roku, po wcześniejszym wygraniu w II turze wyborów prezydenckich z ówczesnym prezydentem Bronisławem Komorowskim. W II turze wyborów z 2015 roku ubiegający się o prezydenturę Duda uzyskał 51,55 proc. oddanych głosów (w liczbach bezwzględnych - 8 630 627 głosów).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA