fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Konwencja PiS. Andrzej Duda rozpoczyna kampanię wyborczą

Twitter/AndrzejDuda2020
W hali Expo w Warszawie o godzinie 12 rozpoczęła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Swoją kampanię prezydencką zainaugurował Andrzej Duda.

Na początku lutego na spotkaniu z mieszkańcami Lubartowa prezydent Andrzej Duda oficjalnie ogłosił, że będzie ubiegać się o reelekcję.

Podczas dzisiejszej konwencji PiS swoje wystąpienia zaplanowali prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Relacja na żywo:

14:45

Zakończyła się konwencja PiS. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji

14:31

- Nie chcę, żeby nas okradano, jak to się działo przez osiem lat do 2015 r. Nie chcę żebyśmy byli traktowani jak jakieś państewko. Jesteśmy dużym krajem w środku Europy i powinniśmy być traktowani jak poważne państwo - mówi Duda.

14:24

- Proszę was bardzo abyście podchodzili z szacunkiem nawet do tych, którzy nie są dla nas mili. Tylko w ten sposób będziemy w stanie budować wspólnotę - kontynuuje prezydent.

14:07

- Podróżuje i będę podróżował po całej Polsce, by spotkać się ze wszystkimi. To obowiązek prezydenta - zapowiada prezydent.

14:05

- Wielkim wyzwaniem jest naprawa sądownictwa, aby Polska funkcjonowała sprawnie i sprawiedliwie - uważa Duda.

14:03

- Przed nami wiele wyzwań, o których mówią mi także Rodacy podczas spotkań. Rozpoczynamy wielką strategię onkologiczną. To program na lata niezwykle ważny dla Polaków. Musi zostać zrealizowany. To wielkie dziejowe wyzwanie przyszłości - kontynuuje.

14:02

13:50

- Najważniejszym celem mojej prezydentury, całego obozu rządzącego jest to, by Polakom żyło się lepiej w znaczeniu materialnym, ale i w kwestii bezpieczeństwa w każdym znaczeniu - mówi Duda.

13:45

Prezydent swoje wystąpienie rozpoczyna od podziękowań. - Dziękuję wam, że dzięki waszemu wsparciu i głosom, mogłem uczestniczyć w prowadzeniu polskich spraw - mówi.

13:37

Na sali pojawił się prezydent Andrzej Duda.

13:31

- Musimy po raz kolejny udowodnić, że jesteśmy biało-czerwoną drużyną, na której czele stoi prezydent Andrzej Duda. Czas znowu stanąć razem. W naszej drużynie jest miejsce dla każdego - mówi Szydło.

13:20

- Mam dzisiaj dla Was dobrą wiadomość: 8 lat PO-PSL poszło w zapomnienie i jest przeszłością. A ja dzisiaj z satysfakcją mogę powiedzieć: przez ostatnie 5 lat Polacy przekonali się, że prezydenta Andrzej Duda i Zjednoczona Prawica dotrzymują danego Polakom słowa - mówi była premier.

13:12

- To nie był łatwy czas. Pamiętacie, że ówczesna władza miała w pogardzie zwykłych Polaków. Wtedy zwijano Polskę - mówi Beata Szydło.

- Śmiano się z kandydata Andrzeja Dudy. To był czas, kiedy wszyscy myśleli, że zwycięży Bronisław Komorowski. Mam nadzieję, że pamiętacie szoguna - dodaje.

13:05

- Ten krótki czas do wyborów wymaga od nas wielkiego wysiłku. Odpowiadamy nie tylko na pytanie kto będzie Prezydentem, ale także na to, jaka będzie Polska - mówi premier.

13:00

- Andrzej Duda to kandydat, który musi zwyciężyć jeśli Polska ma się rozwijać, jeśli ma wykorzystać swoją wielką historyczną szansę - dodaje.

12:54

- Dzięki zmianie, którą zapoczątkował Andrzej Duda, Polska ruszyła naprzód - kontynuuje Morawiecki.

12:50

- Andrzej Duda był iskrą, która rozpoczęła patriotyczny ogień. Doszło do głębokiej zmiany społecznej w Polsce. Spowodował to Andrzej Duda - mówi szef rządu.

12:45

Głos zabrał premier Mateusz Morawiecki

12:39

- Andrzej Duda to jest kandydat marzeń - dodaje prezes PiS.

12:34

Nasi przeciwnicy nie pogodzili się z podwójnym zwycięstwem. Prowadzili przedsięwzięcia zarówno w Polsce jak i poza nią. Ostoją polskiego prawa, konstytucji i porządku przez cały czas był prezydent Andrzej Duda - kontynuuje Kaczyński.

12:24

- Andrzej Duda z całą pewnością nie jest karierowiczem. Nie zabiegał o zaszczyty. Szedł prostą drogą - mówi prezes PiS.

12:21

Mam zaszczyt przedstawić najważniejszą dla nas i dla Polski decyzję Rady Politycznej PiS - kandydatura Andrzeja Dudy została poparta jednomyślnie - powiedział prezes partii Jarosław Kaczyński.

12:13

Na sali pojawiły się pierwsza dama i córka prezydenta

11:50

11:43

Przed konwencją PiS odbył się protest. Tłum krzyczał m.in. "Republika Banasiowa"

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA