fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Giertych o kandydaturze Jaśkowiaka: Może być ciekawie

Fotorzepa, Bartosz Jankowski
"Życie bywa pełne niespodzianek, a polityka jest złożona prawie wyłącznie z niespodzianek" - pisze na swoim profilu na Facebooku Roman Giertych, komentując pojawienie się w prawyborach prezydenckich organizowanych przez Platformę Obywatelską kandydatury prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka.

W środę okazało się, że Jaśkowiak będzie rywalem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w prawyborach prezydenckich organizowanych przez Platformę Obywatelską. Partia ma wyłonić swojego kandydata na prezydenta do połowy grudnia.

We wpisie "Prezydent (z?) Poznania" Giertych chwali włodarza stolicy Wielkopolski, chociaż - jak pisze - ma on "bardzo (niestety) lewicowy światopogląd".

"Jako urodzony w Wielkopolsce muszę powiedzieć, że jako włodarz Poznania ma on bardzo dobre opinie. Pomimo tego, że wywodzi się z partii, której bazą społeczną jest klasa średnia, Jaśkowiak położył ogromny nacisk na pomoc najbiedniejszym. W Poznaniu dziennie miasto wydaje ponad 1500 posiłków i na wzór Jałmużnika papieża Franciszka kardynała Konrada Krajewskiego we współpracy z Caritas miasto zbudowało dla bezdomnych sieć łaźni i noclegowni oraz mobilną pomoc medyczną" - wylicza Giertych.

"To budzi respekt" - przyznaje były wicepremier.

Giertych ocenia jednocześnie, że "w zamierzaniach osób, które namawiały prezydenta Poznania do startu był on przede wszystkim ratunkiem przed ośmieszeniem koncepcji prawyborów" (długo wydawało się, że jedyną kandydatką w prawyborach będzie Kidawa-Błońska - red.).

"Ale życie bywa pełne niespodzianek, a polityka jest złożona prawie wyłącznie z niespodzianek. Tak więc może być ciekawie" - dodaje były wicepremier.

Jaśkowiak jest prezydentem Poznania od 2014 roku. W wyborach samorządowych z 2018 roku wygrał w I turze otrzymując 55,99 proc. głosów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA