fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koalicja Obywatelska

Jacek Jaśkowiak rzuca wyzwanie Kidawie-Błońskiej. Wystartuje w prawyborach

Fotorzepa/ Piotr Guzik
„Polska potrzebuje silnej prezydentury, która zatrzyma łamanie praworządności, wydobędzie kraj z chaosu partyjniactwa i przywróci wszystkim obywatelom prawdziwe poczucie wspólnoty” - napisał na Twitterze prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, potwierdzając, że wystartuje w prawyborach Koalicji Obywatelskiej.

Podjąłem się tego wyzwania. Dlatego zgłosiłem swoją kandydaturę w prawyborach” - napisał Jaśkowiak w mediach społecznościowych.

Dotychczas jedynym zgłoszonym kandydatem w prawyborach w KO była Małgorzata Kidawa-Błońska. Ze startu zrezygnowali m.in. Radosław Sikorski i Bartosz Arłukowicz.

Wcześniej o tym, że Kidawa-Błońska będzie miała rywala, poinformował przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Przekazał, że prawybory się odbędą, ponieważ wczoraj wieczorem wpłynęła druga kandydatura. - Oferta personalna została zgłoszona wczoraj wieczorem, w zamkniętej kopercie. Nie wiem, czyje nazwisko jest w środku - mówił lider PO w rozmowie z Polsat News.

Aby kandydat został zarejestrowany, musi zebrać 30 podpisów członków Rady Krajowej PO.

Wczoraj minęła minął termin zgłaszania kandydatów w prawyborach. Ostateczną liczbę kandydatów poznamy w piątek. Konwencja krajowa Platformy Obywatelskiej zdecyduje, kto wystartuje w wyborach 14 grudnia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA