fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2019

Sondaż: Poparcie dla PiS spadło poniżej 40 proc. Korwin-Mikke i Kukiz w Sejmie

Fotorzepa / Jerzy Dudek
Poparcie dla Zjednoczonej Prawicy spadło o 5 punktów procentowych - wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.

Ankietowani byli pytani telefonicznie, na kogo oddaliby głos, gdyby wybory odbyły się w najbliższym czasie. Na listę Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Porozumienia zagłosowałoby 39 proc. badanych, co oznacza spadek o 5 pkt. proc. w porównaniu z sondażem z 13 sierpnia.

Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni) uzyskała w sondażu poparcie na poziomie 30 proc. (wzrost o 3 pkt. proc.).

Na trzecim miejscu z wynikiem 11 proc. (bez zmian) znalazła się Lewica (Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna, Razem).

W Sejmie znaleźliby się także przedstawiciele Konfederacji (6 proc. głosów, wzrost o 1 pkt. proc.) oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego - Koalicji Polskiej i Kukiz'15 (6 proc., wzrost o 2 pkt. proc.).

Chęć głosowania na Bezpartyjnych Samorządowców zadeklarował co setny ankietowany. 3 proc. badanych wybrało odpowiedź "nie wiem", 4 proc. odmówiło podania odpowiedzi.

Sondaż telefoniczny Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 zrealizowano 22 sierpnia na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1012 osób w wieku powyżej 18 lat.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA