fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2019

Były europoseł PiS wystawi własnych kandydatów do Senatu

EP/ Fred MARVAUX
Były europoseł PiS Mirosław Piotrowski deklaruje w Onecie, że zamierza wystawić w wyborach do Senatu 5-10 kandydatów w całym kraju. Sam Piotrowski wystartuje jako prezes Ruch Prawdziwa Europa (powstała przed wyborami do PE, ostatecznie w nich nie wystartowała) w wyborach do Senatu w Lublinie.

Onet podaje, że z komitetu Piotrowskiego mają wystartować m.in. dr Krzysztof Kawęcki, były szef Prawicy RP; Marcin Dybowski, były szef Ruchu Kontroli Wyborów i Krucjaty Różańcowej oraz dr Robert Zadura, były konsul RP w Monachium.

Piotrowski podkreśla, że formalnie zarejestrował Komitet Wyborczy Wyborców "Lista Mirosława Piotrowskiego do Senatu". - Teraz kończymy zbierać podpisy pod kandydaturami. Mam na myśli siebie oraz kandydatów w innych okręgach, którzy wystartują z naszego komitetu - mówi w rozmowie z Onetem.

Piotrowski doprecyzowuje, że spodziewa się, iż kandydaci z jego listy wystartują "w 5-10 okręgach".

- Zdecydowałem się na start do Senatu, ponieważ życzyli sobie tego moi wyborcy i mój elektorat, który od ponad 15 lat mnie wspiera - wyjaśnia były europoseł PiS.

A dlaczego Ruch Prawdziwa Europa nie startuje w wyborach do Sejmu? - Widząc, co się dzieje na scenie politycznej, wielu polityków różnych ugrupowań rozmawiało ze mną, proponując wspólne listy. Jednakże po przeanalizowaniu sytuacji doszliśmy do wniosku, że najlepszą formułą będzie start do Senatu, gdzie obowiązują okręgi jednomandatowe. Nasza partia istnieje - jesienią zamierzamy zwołać jej kongres - wyjaśnia. 

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA