fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory do PE

SLD: Nasi europosłowie nie będą w EPP

tv.rp.pl
"Wszystkie osoby rekomendowane na listy Koalicji Europejskiej przez SLD znajdą się w Postępowym Sojuszu Socjalistów i Demokratów, a nie Europejskiej Partii Ludowej" - poinformował Sojusz Lewicy Demokratycznej na swoim profilu na Twitterze.

To reakcja na słowa wiceprezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który w Polsat News stwierdził, że "absolutna większość kandydatów Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego zadeklarowała, że dołączy do EPP (Europejskiej Partii Ludowej)". - Dwie osoby ze 130 startujących w tych wyborach mówią o tym, że trudno będzie im wejść do tej frakcji - dodał Trzaskowski. EPP to frakcja zrzeszająca co do zasady chadeckie, centroprawicowe partie - obecnie z Polski należą do niej PO i PSL.

Słowa Trzaskowskiego skomentowała też na Twitterze rzeczniczka SLD Anna Maria Żukowska.

"Uprzejmie proszę Rafała Trzaskowskiego o niekolportowanie nieprawdziwych informacji. NIKT startujący do PE z rekomendacji SLD z list Koalicji Europejskiej NIE PRZYSTĄPI do EPP. Stosowne oświadczenie zostanie przedstawione przez kandydatów/kandydatki na Radzie Krajowej SLD zatwierdzającej listy w niedzielę" - napisała.

SLD w wyborach do PE startuje w ramach Koalicji Europejskiej utworzonej przez PO. Oprócz SLD w skład Koalicji wchodzą PSL, Nowoczesna i Zieloni. Dotychczas tylko europosłowie PO i PSL zasiadali we frakcji Europejskiej Partii Ludowej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA