fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wojna w Syrii

Syryjskie media: Daesh użyło broni chemicznej

AFP
Bojownicy Daesh użyli przeciwko syryjskiej armii gazu musztardowego w czasie walk o lotnisko wojskowe w prowincji Deir al-Zor, przy granicy z Irakiem - podają syryjskie media.

Syryjskie media nie podają jakie straty poniosła armia w czasie walk o lotnisko znajdujące się na południe od Deir al Zor, w sąsiedztwie obszarów kontrolowanych przez Daesh. 

Podają jedynie oświadczenie armii, które brzmi: "Terroryści użyli rakiet przenoszących gaz musztardowy".

Przez prowincję Deir al-Zor przebiegają szlaki łączące nieformalną stolicę Daesh Ar-Rakkę z terrorystami z tej organizacji w Iraku.

Powiązana z islamistami agencja informacyjna Amaq podała wcześniej, że Daesh podjęło ofensywę na wioskę Jufrah, znajdującą się niedaleko lotniska w Deir al-Zor. W rozpoczynającym atak zamachu samobójczym z użyciem samochodów wypełnionych materiałami wybuchowymi zginąć miały "dziesiątki osób" - podaje Amaq.

W Syrii od ponad miesiąca obowiązuje zawieszenie broni między siłami wiernymi prezydentowi Baszarowi el-Asadowi a umiarkowaną opozycją. Zawieszenie broni nie obejmuje jednak Daesh i Al-Kaidy.

W ostatnim czasie syryjska armia, wspomagana z powietrza przez rosyjskie lotnictwo, prowadziła ofensywę przeciwko Daesh odzyskując kontrolę m.in. nad starożytną Palmirą.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA