fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wojna w Syrii

Dmitrij Miedwiediew: Interwencja Arabii Saudyjskiej w Syrii może doprowadzić do wybuchu wojny światowej

Dmitrij Miedwiediew
AFP
Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew skomentował możliwość interwencji lądowej Arabii Saudyjskiej w Syrii. Jego zdaniem może to doprowadzić do rozpętania kolejnej wojny światowej.

Arabia Saudyjska ogłosiła, że jest gotowa wysłać wojska lądowe do walki z Daesh w Syrii, jeśli na taką operację zdecydują się przywódcy koalicji pod wodzą USA. "Jesteśmy zdecydowani walczyć z Daesz i pokonać go" - powiedział rzecznik saudyjskich sił zbrojnych generał Ahmed Asiri.

Przed takim rozwiązaniem ostrzegł premier Rosji Dmitrij Miedwiediew. Podkreślił, że Rosja i Stany Zjednoczone powinny stale wywierać nacisk na wszystkie strony biorące udział w konflikcie. 

- Udział wojsk lądowych z reguły prowadzi do ciągłej wojny. Zwróćmy uwagę na sytuację w Afganistanie i wielu innych państwach. Nie musze przypominać sytuacji z Libii - powiedział Miedwiediew.

- Amerykanie i państwa arabskie muszą się zastanowić, czy chodzą doprowadzić do wybuchu wojny. Nie będzie możliwości do szybkiego rozwiązania takiego konfliktu. Sytuacja jest tym trudniejsza, gdyż mówimy o państwach arabskich, w których jest wiele stron konfliktów i wszyscy walczą między sobą - dodał.

Zdaniem Miedwiediewa jedynym rozwiązaniem są rozmowy dyplomatyczne, a nie rozpętanie kolejnej wojny światowej.

 

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA