fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Pyton w przesyłce kurierskiej

W przesyłce kurierskiej na warszawskim Żeraniu znaleziono pytona tygrysiego jasnoskórego.
Straż Miejska m.st. Warszawy
Pracownik jednej z firm znalazł w przesyłce kurierskiej ponad metrowego żywego pytona tygrysiego jasnoskórego. Sprawę bada policja

Firma kurierska z ul. Annopol w Warszawie powiadomiła straż miejską o wężu w przesyłce. Okazało się, że pracownik odebrał przesyłkę, a gdy ją otworzył znalazł w kartonie ponad metrowego pytona tygrysiego.

Ustalono, że paczkę wysłał jeden z pracowników do innego pracownika, ale przez pomyłkę otworzyła ją inna osoba.

Z uwagi na podejrzenie, że mogło dojść do nielegalnej dystrybucji zwierząt egzotycznych oraz ze względu na niewłaściwy sposób transportu żywego zwierzęcia, na miejsce wezwano policję, a adresat przesyłki został zatrzymany.

Podczas przesłuchania przyznał, że jego kolega z Siedlec nadał mu paczką węża. Dlaczego? Na razie nie wiadomo. Teraz policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Ekopatrol przewiózł gada do warszawskiego oddziału CITES. Specjaliści potwierdzili, że jest to pyton tygrysi jasnoskóry. Ten gatunek ma silne i masywne ciało o obwodzie większym niż udo dorosłego mężczyzny i potrafi stwarzać zagrożenie dla życia człowieka.

Zamieszkuje wschód Pakistanu, Indie, Nepal i Cejlon (Sri Lanka). Pyton tygrysi chroniony jest międzynarodową konwencją CITES oraz przepisami Unii Europejskiej. Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody posiadanie takiego pytona wymaga rejestracji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA