fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Warszawa: Awaria spalarni w Czajce. Rafał Trzaskowski: Budowanie strachu

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Rafał Trzaskowski skomentował informacje na temat awarii spalarni odpadów w oczyszczalni Czajka. - Apelujemy do wszystkich, żeby nie budowali atmosfery strachu, nie budowali atmosfery, która jest całkowicie nieuprawniona - powiedział prezydent Warszawy.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie poinformowało, że na przełomie listopada i grudnia 2018 r. doszło do uszkodzenia jednego z urządzeń spalarni w oczyszczalni ścieków "Czajka". Od tego czasu osady ściekowe są odbierane przez wyspecjalizowane firmy.

W związku z tymi doniesieniami radny PiS Sebastian Kaleta oczekuje od prezydenta Rafała Trzaskowskiego dymisji zarządu i rady nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

- To bardzo niepokojąca informacja, wywołuje ona gigantyczne oburzenie z tego powodu, że kolejny raz Rafał Trzaskowski ukrywa istotne informacje przed warszawiakami - powiedział.

Zdaniem Kalety "nieudacznicy z PO wywołali wielką katastrofę ekologiczną". Zarzucił prezydentowi Warszawy, że "woli brylować na konferencjach, jeździć po całej Europie i walczyć z rządem".

- Jako mieszkańcowi Warszawy wstyd mi, przed mieszkańcami innych części Polski, że muszą znosić tę niekompetencję zarządców miasta z PO - dodał.

W odpowiedzi Trzaskowski powiedział, że na całym świecie zdarzają się awarie. - Zdarzają się komponenty wadliwe, nie tylko w Warszawie, tylko również w Krakowie, tylko również w Łodzi. Prowadzone są w związku z tym postępowania tak, żeby wymiana została zapewniona. Również jeżeli się okaże, że te komponenty były wadliwe z winy producenta, to na pewno będą odszkodowania - skomentował prezydent Warszawy.

- Mówiliśmy od samego początku, że awaria jest poważna. Natomiast apelujemy do wszystkich, żeby nie budowali atmosfery strachu, nie budowali atmosfery, która jest całkowicie nieuprawniona - dodał.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA