fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Od grudnia w oczyszczalni "Czajka" nie działa spalarnia

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie poinformowało, że na przełomie listopada i grudnia 2018 r. doszło do uszkodzenia jednego z urządzeń spalarni w oczyszczalni ścieków "Czajka". Od tego czasu osady ściekowe są odbierane przez wyspecjalizowane firmy.

MPWiK zapewnia, że wyłączenie stacji termicznej utylizacji osadów ściekowych (STUOŚ) nie ma żadnego wpływu na sprawne funkcjonowanie oczyszczalni ścieków „Czajka”. Jednocześnie sytuacja nie stanowi zagrożenia dla ludzi i środowiska.

Awarii uległy rekuperatory. Producent nie zgodził się na usunięcie usterki w ramach gwarancji. Zlecono wykonanie analiz prawnych oraz ekspertyz dotyczących przyczyn awarii oraz określania sposobu naprawy.

"Oświadczamy, że Spółka nie ukrywała faktu wystąpienia awarii STUOŚ, informacje na ten temat przekazaliśmy m.in. do Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Biura Infrastruktury Urzędu m.st. Warszawy, Biura Nadzoru Właścicielskiego Urzędu m.st. Warszawy oraz Burmistrza Dzielnicy Białołęka. Jednocześnie zapewniamy, że przywrócenie sprawności instalacji spalania w STUOŚ jest dla Spółki bardzo istotną kwestią, a naprawa urządzeń musi zostać wykonana z zachowaniem najwyższej staranności" - informuje MPWiK.

Miesięczny koszt wywozu osadów ściekowych to koszt 1,7 mln zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA