fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Potężny pożar na budowie wieżowca Warsaw Hub w stolicy

Fotorzepa/
Późnym wieczorem wybuchł pożar wieżowca Warsaw Hub budowanego w centrum Warszawy, przy rondzie Daszyńskiego. Ogień, z którym walczyło kilkanaście jednostek straży pożarnej, widać było z odległych okolic.

- Doszło do pożaru trzech najwyższych kondygnacji wieżowca, w rogu budynku. Sytuacja jest rozwojowa. Są tam wysyłane kolejne zastępy strażaków. Działania prowadzimy z zewnątrz jak i wewnątrz. Ogień objął materiały budowlane - informował w rozmowie z TVN24 Mariusz Hantulski ze stołecznej straży pożarnej.

W akcji gaśniczej brało udział 40 zastępów straży. - Nie mamy informacji, aby na terenie budowy znajdowali się ludzie - zaznaczył Hantulski, zaznaczając, że służby będą to sprawdzać. Dodał, że z budynku spadają materiały budowlane. - Prowadzimy działania wewnątrz i na zewnątrz budynku. Płonące elementy spadają. W okolicy nie ma wielu budynków mieszkalnych - tłumaczył.

Pożar wybuchł na wysokości ok. 100 metrów nad ziemią, na 27 piętrze i rozprzestrzenił się na jeszcze pięć kondygnacji. Ogień objął przede wszystkim ogromną drewnianą osłonę od wiatru i deszczu.

W związku z zablokowanym przejazdem w rejonie Ronda Daszyńskiego na trasy objazdowe skierowane były nocne linie autobusowe w kierunku krańca Dworzec Centralny.

Nie są znane przyczyny powstania ognia. Na miejscu pracowało ponad 120 strażaków - poinformował Karol Kierzkowski z Mazowieckiej Straży Pożarnej, cytowany przez tvn24.pl. Z uwagi na to, że pożar wybuchł wysoko nad ziemią a z budynku opadają płonące elementy, akcja gaśnicza jest mocno utrudniona. - Strażacy nie mogą być wprowadzani bezpośrednio w sąsiedztwo pożaru - wyjaśniał Kierzkowski.

Pożar został ugaszony nad ranem. Nikt nie ucierpiał.

Czytaj także: Pożar wieżowca w Warszawie. Premier podziękował strażakom

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, generał brygadier Leszek Suski powiedział, że około 5.15 nastąpiło całkowite ugaszenie. Dodał, że podczas akcji konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu, a pracę wykonali strażacy z grupy ratownictwa wysokościowego.

Podczas akcji nie został ranny żaden strażak. Nic się nie stało także pracownikom pracującym na budowie, którzy spali w pobliskich kontenerach.

The Warsaw Hub to kompleks trzech wieżowców z przeznaczeniem m.in. na biura, budowany od 2016 roku przy rondzie Daszyńskiego, który miał być oddany jeszcze w tym roku. Projekt obejmował dwie wieże o wysokości 130 metrów i trzecią 85-metrową. Budowa miała zostać zakończona w tym roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA