WOŚP

Znani wspierają WOŚP. Co ciekawego można wylicytować?

Na aukcji można kupić egzemplarz Konstytucji wystawiony przez byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego z autografem
Allegro
Politycy, sportowcy, czy celebryci przekazali osobiste przedmioty na aukcje, z których dochód zasili konto Wielkiej Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Prezydent Andrzej Duda w tym roku przekazał na WOŚP czarną jedwabną i ręcznie wiązaną muszkę. Jej cena obecnie przekracza tysiąc złotych.

Można też wylicytować zdjęcie z autografem prezydenta, które przed południem kosztowało 29 zł, czy polityczną maskę karnawałową z jego wizerunkiem.

Ich ceny podobnie, jak ceny masek z podobizną innych znanych polityków m.in. Jarosława Kaczyńskiego, Donalda Tuska zaczynają się od 10 zł.

Z kolei Agata Kornhauser-Duda podarowała trzyczęściowy kostium wizytowy w kolorze fuksji zaprojektowany przez polską markę Potis i Verso. Komplet został przygotowany na wizytę Pary Prezydenckiej Donalda i Melanii Trump. Jego cena też przekracza tysiąc złotych.

Z kolei były prezydent Aleksander Kwaśniewski wystawił na aukcję Konstytucję RP wraz z własnym autografem i specjalną dedykacją. „Polska będzie demokratycznym państwem, jeżeli Konstytucję będziemy czytać, stosować i bronić" - napisał były prezydent. Jej cena przekroczyła już 5 tys. zł.

Egzemplarz Konstytucji RP z własnym podpisem wystawił też inny były prezydent Bronisław Komorowski. - Pozdrawiam WOŚP i przyjaciół WOŚP - napisał. Jego egzemplarz przed południem osiągnął cenę 930 zł.

Prezydent Słupska Robert Biedroń wystawił na aukcję kolację, którą ugotuje dla zwycięzcy razem z Magdą Gessler.

Akson Studio wystawiło fotel Andrzeja Wajdy, który reżyser otrzymał w marcu 2016 roku. – To Specjalnie rzeźbione, wykonane ręcznie, krzesło gdańskie, wręczone Andrzejowi Wajdzie wraz z tytułem Honorowego Obywatela Miasta Gdańsk - napisano na Allegro. Cena przed południem to 8 tys. zł.

Na aukcji można też kupić wiele przedmiotów związanych ze sportowcami. Jedna z firm wystawiła koszulkę reprezentacji Polski w piłce siatkowej z autografami kadrowiczów. Cena przekracza już 1 tys. zł.

Paweł Babicki, który zasłynął ostatnio pokonaniem trasy zjazdu w Pucharze Świata we włoskim Borimo na jednej narcie wystawił ten sprzęt na aukcję WOŚP wraz ze swoim autografem. - Zawsze, gdy widzę zawodnika w Pucharze Świata, któremu wypina się narta zastanawiam się czemu nie jedzie do końca - mówił Paweł Babicki. Obecna cena nart to 7,6 tys. zł.

Pond 10 tys. zł już zaoferowano za figurkę z klocków Lego Roberta Lewandowskiego w skali 1:1. Powstała z 70 tys. klocków w 2016 roku i miała swoją premierę na PGE Narodowym.

Od tego czasu figura, ciesząc się gigantyczną popularnością, została zaprezentowana na blisko 20 edycjach Największej w Polsce Wystawy Budowli z Klocków LEGO w kraju i zagranicą.

Sam Robert Lewandowski wystawił na aukcję dwa bilety na mecz Bundesligi, które obecnie można kupić za 6,3 tys. zł. Żona piłkarza Anna sprzedaje na WOŚP letni obóz by Ann , który odbędzie się w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki "Dojo Stara wieś" na przełomie sierpnia i września roku 2018. Jego obecna cena to 7,1 tys. zł.

Najlepsza polska tenisistka Agnieszka Radwańska w tym roku wystawiła swoją suknię ślubna razem z dwoma welonami wysadzonymi kamieniami Svarowskiego.

Kreację zaprojektowała Agnieszka Maciejak. Suknia utkana z jedwabnej siatki i "piórkowanej" organzy, do tego zdobiona kwiecistymi motywami ciętymi z francuskiej koronki oraz haftowana tysiącami szklanych paciorków. Suknia ślubna Agnieszki Radwańskiej powstała z ponad 100 metrów materiału i jest pokryta 6,5 tysiącami kamieni, ręcznie wszywanych. Obecna cena to 4,6 tys. zł.

Na Allegro w ramach wsparcia WOŚP można kupić też m.in. kolację z aktorem Mateuszem Banasiukiem (obecnie 720 zł), czy występ znanej "Słowianki" Oli Ciupy (obecnie za 1,6 tys. zł). Tysiąc złotych jest już oferowane za kolację z bokserem Krzysztofem „Diablo" Włodarczykiem.

Na aukcjach można znaleźć też przedmioty kontrowersyjne m.in. krawaty „Szarego Człowieka" czyli Piotra Szczęsnego, który w październiku ub. roku dokonał samospalenia na pl. Defilad w Warszawie.

Krawaty wystawiła „Gazeta Krakowska", która otrzymała je od syna zmarłego. - Kolekcja powstawała przez ostatnie kilkanaście lat i towarzyszyła Piotrowi, gdy szkolił i prowadził konsultacje dla samorządów na terenie całej Polski. Przez te lata kolekcja żyła: krawaty były często prezentami dla przyjaciół oraz kolegów i koleżanek trenerów. Kolekcja była sukcesywnie uzupełniana o nowe egzemplarze. W chwili przekazania na aukcję cała kolekcja liczyła około 330 krawatów –napisano na Allegro.  Na aukcję wystawiono 55 sztuk. Na razie osiągnęły cenę 350 zł.

- Fundacja serdecznie dziękuje za ofiarowane przedmioty. Tradycyjnie, do każdej aukcji wystawianej przez nas dołączony będzie certyfikat – zapewnia WOŚP.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL