fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Prawnicy CMS doradzali przy sprzedaży sieci restauracji Thai Wok

Kancelaria CMS doradzała przy transakcji sprzedaży sieci restauracji działającej pod marką Thai Wok

Sieć ta została założona przez rodzinę Brusikiewiczów od lat związanych z branżą restauracyjną i obejmuje lokale działające w Warszawie, Poznaniu, Łodzi i w Lublinie.

W połowie grudnia br. 60% udziałów w sieci restauracji Thai Wok przejęła Grupa EBS, lecz założyciele planują w dalszym ciągu zarządzać restauracyjnym biznesem. Jak podkreślają, sprzedaż udziałów związana jest m.in z dalszymi planami rozwoju działalności Thai Wok o kolejne restauracje zlokalizowane w Polsce, a także z zamiarem ekspansji na nowe rynki, w tym m.in. do Czech i na Słowację.

„Dobrze zaplanowana i przeprowadzona transakcja może przynieść bardzo konkretne korzyści w postaci pozyskania inwestora, a tym samym nowych możliwości rozwoju i finansowania rodzinnego biznesu, a wszystko to przy zachowaniu wpływu na zarządzanie firmą" - podkreśla Jakub Marcinkowski, partner w Departamencie Transakcji i Prawa Spółek zarządzający transakcją po stronie kancelarii CMS. „W naszej praktyce coraz częściej spotykamy się z podobnymi decyzjami firm rodzinnych, co wynika z jednej strony z rosnącej skali tych biznesów prowadzonych z dużym sukcesem, a co za tym idzie z ich dalszych planów rozwoju zarówno na rynkach lokalnych, jak i zagranicznych. Nie bez znaczenia jest również zmiana pokoleniowa, jaka dokonuje się obecnie w Polsce i pojawiające się w tym kontekście wyzwania związane z zapewnieniem sukcesji w firmie rodzinnej".

Po stronie kancelarii CMS w transakcji udział brali: Jakub Marcinkowski, adwokat i partner oraz Tomasz Waligórski, adwokat, w warszawskim Departamencie Transakcji i Prawa Spółek.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA