fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

K&L Gates rozszerza zespół rozwiązywania sporów i prawa międzynarodowego

Elżbieta Buczkowska
Informacja Prasowa
Do kancelarii prawnej K&L Gates dołączyła jako Senior Associate, Elżbieta Buczkowska, radca prawny.

Przed rozpoczęciem współpracy z K&L Gates Elżbieta Buczkowska pracowała w administracji rządowej, gdzie była zaangażowana m.in. w przygotowywanie stanowisk Państwa w sprawach toczących się przed Trybunałami Arbitrażowymi orzekającymi na podstawie tzw. Bilateral Investment Treaties, przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej oraz przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka, a ponadto w procesy związane z aspektami prawnymi akcesji Polski do Unii Europejskiej oraz, już po akcesji, związanych z aspektami prawnymi uczestnictwa Polski w Unii Europejskiej. Dla praktyki rozwiązywania sporów sądowych warszawskiego biura K&L Gates będzie to istotne wzmocnienie.

Elżbieta Buczkowska jest radcą prawnym, z wieloletnim doświadczeniem w obszarze prawa Unii Europejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem sporządzania analiz i opinii prawnych co do zgodności krajowych aktów prawnych oraz projektów aktów prawnych z prawem międzynarodowym, w tym z prawem Unii Europejskiej. Posiada wieloletnie doświadczenie związane z reprezentowaniem Rzeczypospolitej Polskiej w postępowaniach przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

"Prawo międzynarodowe i prawo Unii Europejskiej jest dla nas coraz ważniejszym składnikiem praktyki, dlatego witamy tak doświadczonego prawnika, jakim jest mec. Elżbieta Buczkowska, z wielkim entuzjazmem" - powiedział Maciej Jamka, Partner Administracyjny warszawskiego biura kancelarii K&L Gates. Praktyka rozwiązywania sporów sądowych oraz arbitrażu to dziedziny nierozerwalnie związane z działalnością naszych klientów i zależy nam na tym, aby mogli otrzymywać w tym zakresie porady prawne na najwyższym poziomie. Rozszerzenie i wzmocnienie praktyki w tym zakresie stanowi jeden z istotnych elementów strategii naszej kancelarii".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA