Analizy polskiego rynku toczą się od października ubiegłego roku, a rozmowy na temat projektu w powiecie tureckim rozpoczęły się dwa miesiące temu. HMS bierze pod uwagę również inne kraje europejskie, ale to właśnie Polska zdaje się oferować największe możliwości rozwoju fotowoltaiki, uwzględniając dostępne źródła wsparcia publicznego dla nowych przedsięwzięć. Strony inwestycji są aktualnie na etapie podpisania listu intencyjnego.

Jest to pierwszy projekt, jaki HMS chciałby realizować w Polsce. HMS zadeklarował, że stanowi on pierwszy krok do rozwoju całej branży fotowoltaiki w naszym kraju, a także wyraził gotowość rozszerzenia zakresu swojej działalności w Polsce nie tylko o OZE, ale także m.in. o elektrownie wodorowe. Wyraził również nadzieję, że więcej koreańskich firm będzie inwestować w Polsce.

Wsparcie JP Weber przy tym projekcie obejmuje przeprowadzenie kompleksowego badania Due Diligence, doradztwo prawne oraz wsparcie negocjacyjne warunków umowy Joint Venture. Pracami kieruje Dr Marcin Dudarski, Partner Zarządzający JP Weber.

- Ogromnie cieszymy się, że możemy wspierać kolejnego znaczącego inwestora z Azji. Informacja o zamiarze realizacji nowej inwestycji jest tym bardziej dobra, że oznacza przyspieszony rozwój produkcji czystej energii w Polsce, a tym samym ochronę naszego środowiska naturalnego i szybszą realizację wytycznych Komisji Europejskiej. Może też być silnym impulsem dla innych zagranicznych firm, że w dobie pandemii Covid-19 nie tylko możliwe, ale wręcz konieczne jest kontynuowanie realizacji planów inwestycyjnych. Korea przy tym świetnie radzi sobie z opanowaniem epidemii koronawirusa i powinna być również w tym zakresie przykładem do naśladowania przez resztę świata – mówi dr Marcin Dudarski, Partner Zarządzający w firmie doradczej JP Weber.