W kancelariach

Nowy Współlider Praktyki Postępowań Sądowych i Arbitrażowych w kancelarii Dentons

Anna Pukszto
materiały prasowe
Od lutego 2018 r. partner Anna Maria Pukszto współkieruje Praktyką Postępowań Sądowych i Arbitrażowych w największej kancelarii prawniczej w Polsce.

Anna Maria Pukszto zarządza 42-osobowym Zespołem Postępowań Sądowych i Arbitrażowych wspólnie z partnerem Wojciechem Kozłowskim. Równocześnie, w dalszym ciągu stoi ona na czele Zespołu ds. Restrukturyzacji, Niewypłacalności i Upadłości. Jest również prezesem Stowarzyszenia Praktyków Restrukturyzacji w Polsce.

Związana z kancelarią Dentons (wcześniej Salans) od 2000 r., Anna Maria Pukszto koncentruje się na reprezentacji instytucji finansowych w sporach dotyczących oferowanych produktów, odpowiedzialności względem kredytobiorców i inwestorów, oraz zaskarżaniu transakcji ze szkodą dla wierzycieli. Prowadzi również postępowania sądowe i arbitrażowe dotyczące kontraktów handlowych oraz umów inwestycyjnych. Reprezentowała klientów w postępowaniach arbitrażowych rozstrzyganych zgodnie z regulaminami LCIA, ICC, VIAC i KIG oraz w postępowaniach post-arbitrażowych. Specjalizuje się także w zagadnieniach dotyczących restrukturyzacji i upadłości, w tym upadłości transgranicznych oraz transakcji sprzedaży aktywów niewypłacalnych przedsiębiorców.

Anna Maria Pukszto jest rekomendowana w obszarach restrukturyzacji i postępowań upadłościowych oraz postępowań sądowych przez prestiżowe międzynarodowe rankingi prawnicze Chambers Global 2017, Chambers Europe 2017 oraz The Legal 500 EMEA 2017.

„Nominacja na stanowisko współlidera Zespołu Postępowań Sądowych i Arbitrażowych to efekt docenienia talentów menedżerskich i biznesowych Anny. Jest uznanym prawnikiem, a jej umiejętności i doświadczenie w ogromnym stopniu przyczyniły się do rozwoju praktyki litigacyjnej i arbitrażowej, należącej obecnie do największych i najlepiej ocenianych na krajowym rynku", powiedział Arkadiusz Krasnodębski, Poland Managing Partner w Dentons.

„Cieszę się, że wspólnie z Anną będziemy zarządzać dużym zespołem ambitnych procesualistów, którym przychodzi mierzyć się ze sprawami trudnymi merytorycznie, często precedensowymi, wobec których nie ma łatwych i jednoznacznych rozwiązań. Jestem przekonany, że tę zmianę odczują praktycznie także nasi wszyscy klienci, którzy doceniają ekspercką wiedzę oraz pragmatyzm w działaniu," dodał Wojciech Kozłowski, partner współkierujący Zespołem Postępowań Sądowych i Arbitrażowych.

Źródło: informacja prasowa

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL