fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Uchodźcy

Mucha: Terroryzm nie musi przybyć z uchodźcami

Joanna Mucha
Fotorzepa/Jerzy Dudek
Joanna Mucha uważa, że terroryści do Polski nie muszą przyjechać z falą uchodźców. - Jeśli zechce przyjechać do Polski, to przyjedzie z Berlina, Londynu, z dowolnego kraju - powiedziała rzeczniczka sztabu wyborczego PO

Joanna Mucha powiedziała, że nie przekonują ją argumenty, że wśród imigrantów przybędą do Polski członkowie Państwa Islamskiego. Opinie takie wygłaszają osoby, które są przeciwne przyjmowaniu uchodźców.

- Strach jest czymś naturalnym, tym bardziej w Polsce, która jest krajem tak jednolitym pod względem demograficznym. Właśnie na barkach polityków, Kościoła leży to, żeby ten strach próbować okiełznać. Polacy boją się muzułmanów, bo są straszeni muzułmanami przez prawicę - powiedziała Mucha w TVN24.

Poseł Zjednoczonej Prawicy Zbigniew Ziobro stwierdził, że w naszym kraju brakuje miejsc, które byłyby odpowiednie dla muzułmanów z Syrii. - Humanitarnie da tych ludzi będzie stworzyć warunki pobytu tam, gdzie są meczety, społeczności islamskie. W Polsce po prostu tego nie ma  - powiedział.

- Polska jest krajem chrześcijańskim i jak najbardziej należy się pomoc chrześcijanom - dodał Ziobro.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA