fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Uchodźcy

Szwecja: Ktoś podpala ośrodek dla uchodźców?

Rynek w Ystad
By Mickaël Delcey (Silverkey) (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons
Szwedzka policja podejrzewa, że dwa pożary w ośrodku dla uchodźców w okolicach Ystad, do których doszło w ubiegłym tygodniu, mogą być wynikiem podpaleń, a podpalaczem w obu przypadkach może być ta sama osoba.

Pierwszy pożar miał miejsce 21 czerwca. W jego wyniku doszło do ewakuacji 35 uchodźców. Do drugiego pożaru doszło dwa dni później w innej części tego samego ośrodka dla uchodźców.

- Nie wykluczamy, że za oboma pożarami stoi jedna osoba - powiedział komisarz Denny Eriksson z lokalnej policji. Policja dysponuje zeznaniami świadka, który twierdzi, że tuż po wybuchu drugiego pożaru widział, jak ktoś wskakuje do samochodu i odjeżdża sprzed ośrodka.

Policja prowadzi śledztwo w związku z podejrzeniem, że do pożarów doszło w wyniku podpalenia. Jak dotąd nikogo jednak nie aresztowano.

- Śledztwo jak dotąd niewiele wyjaśniło - przyznaje Eriksson. Dodaje, że policja ma pewne hipotezy, których jednak na razie nie może ujawnić. Zaznacza przy tym, że jak dotąd nie ma twardych dowodów, że za oboma pożarami stoi ta sama osoba, lub ta sama grupa osób.

W wyniku pożarów nikt nie ucierpiał.

Na razie nie wiadomo, czy ośrodek dla uchodźców, w którym doszło do obu pożarów zostanie ponownie otwarty.

- To pytanie do lokalnych władz - ucina temat Eriksson.

Źródło: thelocal.se
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA