fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Czy na polisie da się zaoszczędzić

Bloomberg
Z naszych szacunków wynika, że teraz najtańsze obowiązkowe ubezpieczenie OC samochodu kupimy w Generali, Avivie, Allianz i Liberty.

Z kolei najbardziej atrakcyjne cenowo pakiety polis (OC i autocasco) oferują Proama, Gothaer i Liberty. A najtańsze autocasco mają Compensa oraz Allianz.

Najwyższe ceny polis OC są natomiast w Uniqa i Warcie. Pakiety polis komunikacyjnych najwyżej wycenia PZU, a ubezpieczenia autocasco – PZU oraz Uniqa.

Dużo zmiennych

To oczywiście tylko orientacyjne wyliczenia. Zostały przygotowane dla przykładowego kierowcy. Przyjęliśmy, że polisę kupuje mężczyzna urodzony w 1981 r. Ma żonę i dwójkę dzieci. Od 11 lat posiada prawo jazdy i jest jedynym prowadzącym ubezpieczany samochód. Od ośmiu lat wykupuje OC i dotąd nie spowodował wypadku. Autocasco odnawia od czterech lat (też nie pobierał odszkodowania). Samochód parkuje w garażu podziemnym.

Ta sama osoba mieszkająca w tym samym mieście zapłaci inną kwotę w zależności od tego, jaki ma samochód. Z drugiej strony składka dla właściciela takiego samego auta będzie wyższa lub niższa w zależności od miejsca rejestracji ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA