fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

PZU ścina opłaty w PPK

Fotorzepa/Marta Bogacz
Grupa PZU nie będzie w pierwszym roku pobierać opłat za zarządzanie funduszami w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych - informuje PZU.

- Chcemy przekonać Polaków, że opłaca się oszczędzać razem z nami. Dlatego w pierwszym roku zrezygnujemy z opłat za zarządzanie funduszami w ramach PPK - deklaruje prezes PZU Paweł Surówka. Celem Grupy PZU jest ograniczenie do minimum wysiłków pracodawców w zakresie logistyki, działań administracyjnych i innych procesów związanych z wdrażaniem PPK, a także z ich późniejszym prowadzeniem. - Zdajemy sobie sprawę z obowiązków, które czekają pracodawców. Dlatego zaoferujemy im kompleksową pomoc. Oddamy do ich dyspozycji naszych najlepszych fachowców - zapowiada szef Projektu Emerytura Marcin Żółtek, odpowiedzialny w PZU za PPK. 

Za zarządzanie PPK i ich prowadzenie będzie odpowiadać TFI PZU, które zarządza aktywami o wartości ponad 20 mld zł. Jest jednocześnie największym na rynku towarzystwem pod względem liczby prowadzonych Pracowniczych Programów Emerytalnych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA