fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia prawnicze

Certyfikaty zawodowego ubezpieczenia OC adwokatów

123RF
Na początku roku wszystkim adwokatom wznawiane są obowiązkowe ubezpieczenia OC.

Zgodnie z Umową Generalną między NRA a PZU SA i TUIR Warta SA, proces ten przebiega automatycznie i jeśli adwokat nie zdecyduje o zmianie sumy ubezpieczenia, polisa jest wznawiana na tych samych warunkach co w mijającym roku ubezpieczeniowym.

Adwokaci, którzy jednak chcą dokonać zmian w polisie zawodowej, powinni to uwzględnić w wysyłanych przez PZU certyfikatach potwierdzających zawarcie obowiązkowego OC.

- Wysyłka jest realizowana tylko raz w roku, dlatego warto zaktualizować dane, ponieważ certyfikat będzie służył przez następne 12 miesięcy - przypomina adwokatura.

Każdy adwokat, który planuje zmienić sumę gwarancyjną ubezpieczenia lub np. zmienić adres prowadzonej działalności, powinien zgłosić to firmie iExpert.pl, odpowiedzialnej za obsługę ubezpieczeń zawartych w Umowie Generalnej do 31 stycznia 2016 r. tj. do dnia, w którym dane muszą zostać przekazane ubezpieczycielowi.

Należy wypełnić deklarację i wysłać skan e-mailem na adres: adwokat@iexpert.pl. Oryginał należy wysłać pocztą do właściwej ORA.

Wysyłka jest realizowana do 30 dni od daty otrzymania aktualnej bazy od iExpert.pl.

Certyfikaty powinny trafić do adwokatów najpóźniej na początku marca.

Źródło: www.adwokatura.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA