fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Transport

Niemiecki bankrut żąda 2 miliardów euro od Etihadu

AFP
Zarządca masy upadłości Air Berlin domaga się w sądzie 2 miliardów euro odszkodowania od dawnego współwłaściciela tych linii - Etihad Airways.

Jak poinformował w komunikacie sąd, do którego wpłynęła sprawa, „roszczenia dotyczą sumy 500 mln euro i wskazują, że pozwany jest zobowiązany do zapłacenia dodatkowego odszkodowania. Izba ustaliła tymczasowo sporną sumę na 2 miliardy euro”.

Decyzja Etihadu o cofnięciu Air Berlin swego wsparcia finansowego doprowadziła do utraty płynności Air berlin, drugiego pod względem wielkości przewoźnika w Niemczech. Zarządca uważa, że Etihad nie dotrzymał zobowiązań finansowych wobec niemieckiej linii.

Air Berlin mocno zadłużył się kolejnymi zakupami aktywów, ucierpiał na spekulacjach finansowych i tylko wsparcie Etihadu utrzymywało go przy życiu. Linia z Abu Zabi miała od 2011 r. około 30 procent udziałów w tej linii, ale ponieważ nie osiągnęła oczekiwanej rentowności, postanowiła w sierpniu 2017 zakończyć współfinansowanie strat. W tej sytuacji  Air Berlin upadł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA