fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Transport drogowy

Polska wpuści więcej tirów z Ukrainy

Fotolia.com
Ukraina porozumiała się z Polską w sprawie dodatkowej kwoty pozwoleń na tranzyt ukraińskich tirów przez terytorium Rzeczpospolitej.

Poinformowało dziś o tym ukraińskie ministerstwo infrastruktury.

- Dziś strona polska w rozmowie telefonicznej powiadomiła nas o pozytywnej dla nas decyzji udostępnienia ukraińskim przewoźnikom dodatkowej liczby pozwoleń na przewozy przez swoje terytorium. Według wstępnej informacji strona polska wyda 3000 pozwoleń kategorii Euro-3 i 3000 w kategorii Euro-5. Jutro (czwartek) ma się ukazać oficjalny potwierdzający komunikat strony polskiej w tej sprawie - cytuje biuro prasowe ministerstwa agencja Unian.

Dodatkowe pozwolenia zostaną przekazane Ukraińcom 27-28 listopada. - Dlatego w punktach odbioru znajdą się one 29-30 listopada - wyjaśniają Ukraińcy.

W styczniu tego roku Polska i Ukraina podzieliły się 40 tysiącami pozwoleń na tranzyt dla kategorii Euro-1, 60 tysiącami Euro-2 i 100 tysiącami Euro-3 i więcej. Uzgodniono też możliwość przyznania dodatkowych pozwoleń na przejazdy dla najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych pojazdów (najmniejsza emisja spalin) kategorii Euro-5 i Euro-6.

Zgodnie z porozumieniem Ukraina miała w tym roku rozpocząć budowę granicznej infrastruktury, która poprawi płynność ruchu granicznej. Polska w 2015 r. udzieliła 100 mln euro kredytu stronie ukraińskiej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA