fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Smartfon i tablet z Garwolina

Rodzina Leszków prowadzi biznes już ćwierć wieku
Fotorzepa, Piotr Waniorek Piotr Waniorek
Zaczynali niczym Apple, Microsoft czy Amazon – jako firma garażowa. Ale nie w Dolinie Krzemowej, tylko na warszawskim Wolumenie. Dziś są jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek sektora nowych technologii w Polsce.

Historia garwolińskiej firmy Lechpol przypomina losy wielu amerykańskich start-upów, którym udało się zrealizować tzw. amerykański sen. Mimo gigantycznej konkurencji na rynku, jej produkty o klienta rywalizują z takimi potentatami jak Samsung czy Blaupunkt. I Lechpol nie musi wcale tej walki przegrać.

Kierowanej przez Zbigniewa Leszka spółce udało się bowiem zagospodarować rynkową niszę. W tzw. segmencie B-brandów, czyli produktów tańszych marek, sprzęty Lechpolu to absolutni liderzy.

Smartfony oferowane przez spółkę pod logo Krüger & Matz składane są bowiem dokładnie z tych samych podzespołów co najnowsze modele najbardziej znanych na świecie producentów. Z kolei głośniki czy zestawy hi-fi segmentu car-audio zjeżdżają z tych samych taśm produkcyjnych, na których powstają choćby urządzenia marki Bose.

Import z Singapuru

Sukcesy, jakie osiąga firma – zwłaszcza w zakresie sprzedaży nowoczesnych technologii mobilnych sygnowanych brandem Krüger ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA