Telekomunikacja i IT

Oficjalnie: Sławomir Koszołko prezesem ATM

materiały prasowe
Potwierdzają się nieoficjalne informacje. Rada nadzorcza operatora centrów danych ATM powołała dziś na stanowisko prezesa Sławomira Koszołko, związanego w ostatnich latach z T-Mobile Polska.

Menedżer zastąpił na stanowisku Piotra Sieluka, który wcześniej został oddelegowany z rady do zarządu i przejął obowiązki po Sylwestrze Biernackim, który rozstał się z ATM. Jak poinformowała ATM, Sieluk będzie teraz wiceprzewodniczącym rady nadzorczej i ma nadal wspierając działalność operacyjną ATM. „Jego rolą będzie doradztwo dla zespołu zarządzającego w kluczowych obszarach i strategicznych decyzjach oraz komunikacja i współpraca między spółką a radą nadzorczą i udziałowcami” – czytamy w informacji prasowej.

– Cieszę się bardzo, że Sławomir Koszołko zdecydował się dołączyć do zespołu ATM. Znając jego doświadczenie, wiedzę i zdolności managerskie jestem przekonany, że to właściwa osoba do pokierowania Spółką w tej fazie rozwoju – powiedział cytowany w niej Maciej Kowalski, partner funduszu MCI.EuroVentures oraz członek rady nadzorczej ATM. Poparł też rozwiązanie, w którym Piotr Sieluk z pozycji w radzie wspiera operacyjną działalność spółki.

Koszołko jest od kilkunastu lat związany z telekomunikacją i usługami centrum danych. Przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora ds. strategii i marketingu operatora telekomunikacyjnego GTS Poland. Ostatnie 2,5 roku spędził w T-Mobile Polska; najpierw jako dyrektor marketingu w segmencie B2B, a potem jako dyrektor strategii korporacyjnej.

– Będąc związany z sektorem telekomunikacyjnym i usługami centrum danych, od wielu lat obserwowałem uważnie rozwój ATM i jestem świadomy, że biorę odpowiedzialność za kierowanie firmą opartą na bardzo solidnych fundamentach biznesowych. Moim najważniejszym zadaniem będzie wykorzystanie potencjału tkwiącego w ATM, co przełoży się zarówno na wzrost satysfakcji naszych klientów, jak i wzrost wartości dla akcjonariuszy – powiedział Sławomir Koszołko.

Akcja ATM kosztuje dziś 11,5 zł. Walory lekko drożeją. W poniedziałek po sesji ATM poinformował m.in., że fundusz MCI odkupił od Biernackiego i związany z nim wehikuł Manassa pakiet ponad 371,4 tys. akcji właśnie po tej cenie. Łączna wartość tego pakietu to prawie 4,3 mln zł.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL