fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Taśmy z Nowogrodzkiej

Miller o Kaczyńskim: Obywatel nieprzesłuchiwalny

tv.rp.pl
Zdaniem byłego premiera Leszka Millera kiedy Jarosław Kaczyński mówił w RMF FM, że - jego zdaniem - śledztwo ws. budowy wieżowca na terenach należących do spółki Srebrna nie ma sensu, to była to "instrukcja dla organów prokuratorskich, która jest wykonywana". Miller o sprawie tzw. taśm z Nowogrodzkiej mówił w TVN24.

Jednak zdaniem Millera ze słów Kaczyńskiego iż - jego zdaniem - śledztwo w tej sprawie nie ma sensu, wynika, że Kaczyński "jest obywatelem nieprzesłuchiwalnym pod rządami obecnego ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego" (Zbigniewa Ziobry). Miller ocenił bowiem, że słowa prezesa PiS o "bezsensowności śledztwa" to "instrukcja dla organów prokuratorskich". 

Miller mówił też o rozpoczętej przez PiS kampanii przed wyborami do PE. W ocenie byłego premiera PiS chce zdefiniować sytuację w taki sposób, że "z jednej strony PiS i siły go wspierające bronią polskiej rodziny i polskich dzieci, a z drugiej są ci, którzy chcą tożsamość rodziny i dziecka zniszczyć". To nawiązanie do sobotniego wystąpienia prezesa PiS dotyczącego w dużej mierze podpisania przez prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, karty praw LGBT+.

Do tego, jak dodał Miller, dochodzą obietnice socjalne przedstawione już wcześniej przez PiS. Były premier nazwał je "polityką rozdawnictwa", którą od polityki socjalnej odróżnia to, że "się wspólne pieniądze z kasy państwa rozdaje niezależnie od sytuacji bytowej". - Tyle samo bogatym, tyle samo biednym. A polityka socjalna oznacza, że pieniądze podatników dzielimy tak, żeby wspomagać tych, którym jest najtrudniej - dodał.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA