fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sztuka

Banksy pozostawił po sobie ślad w Tokio?

AFP
Graffiti na stacji kolejki jednoszynowej w Tokio, może być dziełem słynnego brytyjskiego artysty, Banksy'ego - informują władze japońskiej stolicy.

Rysunek przypomina słynną grafikę Banksy'ego zatytułowaną "Szczur z parasolem". Oba przedstawiają szczura używającego parasola w charakterze spadochronu.

Nie jest jasne kiedy graffiti, które może być dziełem artysty z Wielkiej Brytanii pojawiło się w Tokio, ale władze stolicy twierdzą, że wiedziały o nim od dłuższego czasu.

O tym, że może być to dzieło Banksy'ego urzędników poinformowali mieszkańcy miasta.

Graffiti zostało namalowane sprayem na drzwiach w pobliżu stacji kolejki jednoszynowej Hinode.

Drzwi zostały już usunięte i umieszczone w bezpiecznym miejscu, tak aby rysunek nie uległ zniszczeniu - poinformował przedstawiciel władz, Koji Sugiyama.

Sugiyama dodał, że władze nadal starają się zweryfikować czy autorem grafiki rzeczywiście jest Banksy. Obecnie poszukują eksperta od prac słynnego artysty.

Banksy, brytyjski artysta, którego tożsamość nie jest znana, tworzy dzieła sztuki na ulicach Londynu i innych miejsc świata posługując się różnymi technikami.

W ubiegłym roku głośno było o happeningu, jakiego autorem był Banksy podczas aukcji jednego z jego rysunków - po tym jak został on sprzedany uaktywniona została znajdująca się w ramie obrazu niszczarka, która częściowo zniszczyła obraz na oczach zaskoczonych uczestników aukcji.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA