fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sylwetki

Jackiewicz: Z Brukseli do polskiego rządu

Fotorzepa, Rafał Guz rg Rafał Guz
Dawid Jackiewicz zrezygnuje z mandatu europosła, by objąć funkcję ministra skarbu w rządzie Beaty Szydło.

Dawid Jackiewicz w maju 2014 r. zdobył mandat posła do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości. W europarlamencie jest członkiem komisji przemysłu, badań naukowych i energii. Wcześniej zasiadał w ławach poselskich polskiego parlamentu - był posłem na Sejm V, VI oraz VII kadencji do czasu objęcia mandatu europosła. W 2007 r. na krótko został wiceministrem skarbu. Od listopada 2011 r. do maja 2015 r. zasiadał w sejmowej komisji Skarbu Państwa, a także w komisji nadzwyczajnej do spraw energetyki i surowców energetycznych.

Jackiewicz to również doświadczony samorządowiec. W 2003 r. zrzekł się mandatu radnego wrocławskiej rady miejskiej, by objąć fotel zastępcy prezydenta Wrocławia. Na tym stanowisku odpowiadał głównie za architekturę i wizerunek przestrzenny miasta.

Jackiewicz jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Urodził się 18 marca 1973 r. we Wrocławiu.

Przedstawiciele spółek z udziałem Skarbu Państwa podkreślają, że najpilniejszym zadaniem nowego ministra skarbu, jak i całego rządu, będzie ustalenie priorytetów. – Nowa ekipa będzie musiała dokonać przeglądu i ocenić swoje priorytety w kształtowaniu strategii gospodarczej kraju. Grupa Azoty realizuje warty kilka miliardów złotych plan inwestycyjny i mamy nadzieję, że właściciel będzie nas wspierał w podejmowaniu kluczowych decyzji czy to na szczeblu walnego zgromadzenia czy rady nadzorczej – komentuje Andrzej Skolmowski, wiceprezes chemicznej Grupy Azoty.

 

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA