fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sylwetki

Donald Trump nieco zubożał

Bloomberg
Zyski z nieruchomości biurowych Donalda Trumpa nie są tak duże jak oczekiwały tego banki, które pożyczały na to pieniądze.

To kluczowy wniosek płynący z najnowszego oszacowania majątku prezydenta. Bez uwzględniania zobowiązań wynosi on 2,9 mld USD według Bloomberg Billionaires Index, w porównaniu z 3 mld USD przed rokiem. Obliczenia te zostały oparte na danych pozyskanych od kredytodawców, dokumentach hipotecznych, rocznych raportach, danych rynkowych i najnowszych informacjach finansowych opublikowanych 16 czerwca.

O 380 mln USD została obniżona wartość trzech nieruchomości Trumpa na Manhattanie – biurowca przy  Wall Street 40, Trump Tower przy Fifth Avenue i wieżowca przy Avenue of the Americas 1290, w którym Trump ma 30 proc. udziałów. To skutek zmian na nowojorskim rynku nieruchomości – rożnie tam popyt na powierzchnie biurowe w nowych wieżowcach, a spada w starszych.

Trump często szacuje swój majątek wyżej niż wynika to z niezależnych opracowań. Kiedy w 2015 r. zgłosił swą kandydaturę w wyborach prezydenckich, jego sztab opublikował dokument, w którym stwierdzono, że majątek netto Donalda Trumpa wynosi 8,7 mld USD. Kiedy rok później Bloomberg po raz pierwszy oszacował go na 3 mld USD, Trump określił to jako „głupi raport”. Później wielokrotnie zapewniał, że majątek ten wynosi ponad 10 mld USD.

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA