fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Archie Harrison Mountbatten-Windsor - syn Meghan i Harry'ego

Instagram
Książę i księżna Sussex po raz pierwszy pokazali publicznie swojego nowo narodzonego syna. Dziecko zostało również przedstawione królowej.

Imię najmłodszego potomka rodzimy królewskiej było zagadką, którą rodzice royal baby utrzymywali w tajemnicy. Podali ją dziś: syn Meghan Markle i księcia Harry'ego otrzymał imiona Archie Harrison Mountbatten-Windsor.

Archie Harrison Mountbatten-Windsor został przedstawiony królowej Elżbiecie II. Rodzice Archiego zdecydowali, że nie chcą dla dziecka tytułu kisążęcego.

Wkrótce po porodzie, przedstawiając dziecko owinięte w białą chustę i trzymane przez Harry'ego, Meghan powiedziała: „Ma najsłodszy temperament, jest naprawdę spokojny”. Oboje się roześmiali, a książę dodał: Nie wiem, po kim to ma”.

Para potwierdziła przy tym, że dziecko zostanie przedstawione Królowej, która pozna w ten sposób siódmą osobę w kolejce do tronu i najmłodszego prawnuka.

Mówiąc o swoich pierwszych dniach jako rodzice, Meghan powiedziała: „To magia, to niesamowite. Mam dwóch najlepszych facetów na świecie, więc jestem naprawdę szczęśliwa”.

- To wspaniałe. Rodzicielstwo jest niesamowite - dodał Harry. - Minęło tylko dwa i pół dnia, trzy dni, ale jesteśmy tak podekscytowani, że mamy naszego szkraba - mówił.

AFP

Zapytany, do którego rodzica dziecko jest bardziej podobne, Harry powiedział: „Wszyscy mówią, że dzieci bardzo zmieniają się przez dwa tygodnie. (....) Jego wygląd zmienia się każdego dnia, więc kto wie”.

Chłopczyk, którego imienia jeszcze nie poznaliśmy, urodził się w poniedziałek i ważył 3,2 kg. Brytyjskie gazety od razu zauważyły, że był najlżejszy wśród całego kuzynostwa.

Źródło: rp.pl/ BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA