fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Brytyjskie MSZ: Boisz się terroryzmu? Jedź do Polski, ale uważaj na kierowców

Gdańsk
123RF/bloodua
W związku z ostatnimi zamachami na turystów brytyjskie MSZ odradza swoim obywatelom spędzanie wakacji w europejskich kurortach. Bezpieczniej jest na Malcie, w Słowenii i w Polsce - ale tu "jazda samochodem może być niebezpieczna"

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie poleca najpopularniejszych dotąd kierunków podróży - do Francji i Hiszpanii i zalecają, by planując urlop wziąć pod uwagę potencjalne zagrożenie terrorystyczne - informuje Polsat News. Szczególnie niepolecane są okolice Morza Śródziemnego.

Jednocześnie brytyjski resort spraw zagranicznych poleca do podróży kilka krajów, w których, jak twierdzi "zagrożenie terroryzmem jest niskie". Na liście takich krajów znalazły się m.in. Słowenia, Malta i Polska.

Jeśli chodzi o Polskę jednak, MSZ ostrzega, że "mogą się przytrafić przestępstwa uliczne i kradzieże".

Zaleca szczególna ostrożność podczas podróżowania samochodem. (W Wielkiej Brytanii na 100 tys. osób odnotowuje się 2,9 śmiertelnych wypadków podczas jazdy, w Polsce - 8,4). Przestrzega się też przed jazdą po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu, bo skończyć się to może wysokimi mandatami.

 

Źródło: PolsatNews
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA