fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Spór o aborcję

O. Rydzyk o protestach: To chichot diabła w stulecie urodzin Jana Pawła II

o. Tadeusz Rydzyk
Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
- To, co widzimy teraz, to są skutki zaniedbań rodziców i szkoły w wychowaniu (...) Im chodzi o zniszczenie naszej ojczyzny, o zniszczenie Kościoła. To chichot diabła w stulecie urodzin św. Jana Pawła II, w stulecie zwycięstwa Bitwy Warszawskiej - mówił o. Tadeusz Rydzyk o protestujących na ulicach polskich miast po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.

Po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji od tygodnia w Polsce trwają protesty, do których dochodzi w czasie obowiązywania obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa, które zakazują organizowania zgromadzeń publicznych liczących więcej niż pięć osób. W kilku miastach podczas protestów doszło do zamieszek i bójek.

Przeczytaj także: Komendant Główny Policji: Protesty? Nie działamy miękko

W przypadku części protestów organizowanych przed kościołami dochodziło do przerywania mszy św. oraz dewastowania elewacji budynków. Farbą pomalowany został także pomnik Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie.

- To, co widzimy teraz, to są skutki zaniedbań rodziców i szkoły w wychowaniu - ocenił w Radiu Maryja o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor rozgłośni. - W szkołach i w uczelniach nigdy nie było lustracji. W czasie przemian, w czasie odchodzenia od komunizmu i marksizmu, do szkół wchodziło wielu ludzi ze służb, które umacniały tę ideologię. Teraz mamy rezultaty. Widzimy rektorów-marksistów, prezydentów miast-marksistów, byłych PZPR-owców czy działaczy komunistycznych. Ci ludzie się nie zmienili. Oni wykorzystali wolność i dalej są zorganizowani. To jest niemal państwo w państwie - przekonywał.

- Każda rewolucja miała swoje bojówki. To są już bojówki. Oni wykorzystują internet do zwoływania się, podburzania się - kontynuował redemptorysta, dodając, że protestującym „chodzi o zniszczenie naszej ojczyzny, o zniszczenie Kościoła”. - To chichot diabła w stulecie urodzin św. Jana Pawła II, w stulecie zwycięstwa Bitwy Warszawskiej - powiedział.

O. Rydzyk powiązał protesty po wyroku TK z krytyką działań rządu, dotyczących Puszczy Białowieskiej w 2017 roku. - Lewa strona bardzo mocno pracuje. To są siły międzynarodowe, które dają duże środki finansowe na te cele. Jawnie szkolą ludzi do takich zachowań (...) A nie robią nic dla Polski - mówił. - Przykładem jest Warszawa, gdzie szambo dalej płynie przez wiele miesięcy. Nie ma protestów ekologów, bo to nie są ekolodzy, tylko „ekoterroryści” – grupy też tylko do rozrabiania, do niszczenia. Przykładem jest, jak zniszczyli Puszczę Białowieską, jak niszczyli wybitnych ludzi na czele z prof. Janem Szyszko - wymieniał.

- Dzieci i młodzież to jest przyszłość. „Takie będą Rzeczypospolite, jakie młodzieży chowanie” – nie zapominajmy o tym. Młodzież zawsze była po dobrej stronie i mamy dużo dobrej młodzieży, która broni kościołów, broni tego, co jest piękne i polskie, a także broni życia - mówił do słuchaczy Radia Maryja dyrektor i założyciel stacji.

Źródło: rp.pl/ Radio Maryja
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA