fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Oto najpiękniejsza kobieta w Iraku

AFP
W Iraku po raz pierwszy od 40 lat zorganizowano wybory Miss. Najpiękniejszą uczestniczką okazała się 20-letnia Shaymaa Abdelrahman z Kirkuku.

Poprzednio Irak wybierał swoją Miss w 1972 roku. Teraz - mimo zagrożenia ze strony Daesh kontrolującego część kraju i pogróżek pod adresem uczestniczek konkursu, w Iraku udało się przeprowadzić konkurs, który wyłonił najpiękniejszą mieszkankę tego kraju.

Finał konkursu odbył się w jednym z hoteli w Bagdadzie. Wzięło w nim udział osiem dziewcząt, które najpierw zaprezentowały się jury w sukniach i butach na wysokim obcasie, a następnie opowiadały o projekcie charytatywnym, który chciałyby wesprzeć. Zwyciężczyni zadeklarowała, że chciałaby wspierać projekty związane z rozpowszechnianiem edukacji, skierowane zwłaszcza do osób, które musiały uciekać przed toczącą się w tym kraju wojną.

- Cieszę się, że nasz kraj robi krok do przodu. To była wielka impreza, która ucieszyła Irakijczyków - mówiła po zakończeniu konkursu jego zwyciężczyni. Abdelrahman będzie teraz mogła reprezentować Irak w czasie międzynarodowych wyborów Miss Universe.

Pierwotnie finał wyborów Miss Iraku miał się odbyć w październiku, ale ostatecznie imprezę przełożono, ponieważ części uczestniczek zaczęto grozić śmiercią.

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA