fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

„Najmłodszy polski milioner" oskarżony. Grozi mu do 10 lat więzienia

Piotr K., najmłodszy polski milioner
Fotorzepa/ Darek Golik
Piotr K., „cudowne dziecko biznesu", został oskarżony o niezapłacenie blisko 3,2 mln zł podatków.

Akt oskarżenia przeciwko niemu trafił właśnie do sądu. – Piotrowi K. zarzucamy popełnienie dwóch przestępstw skarbowych polegających na uchylaniu się od opodatkowania, poprzez nieujawnianie organom podatkowym przedmiotu i podstawy opodatkowania, oraz nieskładaniu deklaracji z osiągniętych za rok 2014 oraz 2015 dochodów – mówi nam prok. Marcin Saduś, rzecznik prokuratury.

W tych dwóch latach – według śledczych – prowadzony biznes przyniósł Piotrowi K. łącznie ponad 10 mln zł dochodów. Nie płacąc podatków, miał narazić Skarb Państwa na stratę niemal 3,2 mln zł. – Zatajał prowadzenie działalności na własny rachunek, posługując się innymi podmiotami gospodarczymi, którymi faktycznie kierował, czyli dopuścił się tzw. firmanctwa – wyjaśnia prokurator.

Jeszcze kilka lat temu K., wtedy 20-latek, z rozmachem prowadził kliniki medycyny estetycznej. Oferował m.in. środki do wybielania zębów i „lecznicze" mające „czynić cuda". Jego produkty polecał np. „wybitny lekarz z Toronto", który był wynajętym statystą. Część oferowanych przez niego towarów była szkodliwa dla zdrowia. Za to w odrębnym śledztwie (jest zawieszone) Piotrowi K. zarzucono oszustwa i handel niezarejestrowanymi lekami.

W końcu 2016 r. K. został zatrzymany w Austrii i sprowadzony do kraju. Dziś jest już na wolności. Za unikanie podatków grozi mu do 10 lat więzienia i wysokie grzywny.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA