fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Politycy wspierają WOŚP

Fotorzepa/Marian Zubrzycki
Książka Donalda Tuska, koszulka Andrzeja Dudy, czy buty posła PO Franciszka Sterczewskiego – to tylko niektóre rzeczy przekazane przez polityków na aukcję internetową WOŚP.

Większość z aukcji nie skończy się dziś, wraz z zakończeniem 28 Finału Orkiestry, ale potrwa jeszcze kilka-kilkanaście dni. A czasem jeszcze dłużej.

Swoje przedmioty na aukcję przekazali też aktorzy, sportowcy, piosenkarze czy dziennikarze.

W tym roku prezydent Andrzej Duda przekazał na WOŚP koszulkę, w której wziął udział w marszu Nordic Walking 'TAK dla transplantacji' w Zakopanem. Dodatkowo dołożono zdjęcie z tej imprezy, jakie tuż przed startem wykonał mu Bartłomiej Jurecki z 'Tygodnika Podhalańskiego'".

Dziś przed godz. 9 licytujący deklarowali za te przedmioty 1,5 tys. zł. Z kolei Agata Kornhauser-Duda przekazała w tym roku na licytację swoją wieczorową suknię z żakardu w kolorze złoto-szarym z atelier Dorota Goldpoint.

Kreacja, zainspirowana kulturą Japonii, została uszyta na uroczystość intronizacji cesarza Japonii Naruhito. Na razie za suknię zaoferowano 2 155 zł.

Wielu polityków zaoferowało swój czas czy wspólny posiłek. I tak Senat wystawił na aukcję obiad z marszałkiem Tomaszem Grodzkim i zwiedzanie parlamentu. W tej chwili cena dochodzi do 9 tys. zł.

Za dzień z Małgorzatą Kidawą-Błońską do tej pory zaoferowano 3350 zł. A dzień w Parlamencie Europejskim wspólnie z Magdaleną Adamowicz internauci oferują 3250 zł, a z Robertem Biedroniem – 7,6 tys. zł.

Szymon Hołownia, kandydat na prezydenta wystawił na tegoroczną aukcję osobistą naszywkę lotniczą jego żony Urszuli, taką jak na co dzień noszą piloci na rękawie kombinezonu, w którym wykonują loty.

- Na naszywce jest oczywiście moje "miejsce pracy", myśliwiec MiG-29, a słowo "Fulcrum" to NATO-wskie oznaczenie tego typu samolotów. Do tego dołączam album z fotografiami polskich samolotów wojskowych autorstwa jednego z najwybitniejszych fotografików w tej dziedzinie, Sławka "Hesji" Krajniewskiego – napisała żona Szymona Hołowni na jego profilu na Facebooku. Naszywka na razie osiąga cenę 6,1 tys. zł.

Z kolei WOŚP w Elblągu wystawił obraz podarowany przez samego Szymona Hołownię. Jego cena obecnie to niemal 500 zł.

Poseł PO Franciszek Sterczewski wystawił sportowe buty i spacer z nim. Cena doszła już do 3 tys. zł. Na aukcjach można kupić m.in. ostatnią książkę „Szczerze" z autografem byłego premiera Donalda Tuska, krawat byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i wiele, wiele innych przedmiotów.

Za Dzień w Sądzie Najwyższym w Warszawie zaoferowano już ponad 10 tys. zł. Zwycięzca licytacji spędzi dzień z Małgorzatą Gersdorf, I prezes Sądu Najwyższego. Polska Reprezentacja koszykówki wystawiła unikatowy zegarek, za który nabywcy chcą już zapłacić 8,1 tys. zł.

Piosenkarka Maryla Rodowicz oferuje spotkanie i zaproszenie na koncert. Aktualna cena – 3,9 tys. zł. Młodziutka piosenkarka Roksana Węgiel oddała na licytację sukienkę, za którą oferowane jest już 5,1 tys. zł.

Wysoką cenę oferują internauci za skórzaną kurtkę Bogusława Lindy, który zagrał w niej w filmie „Psy". Aktualna oferta to 40 tys. zł. A 40 tys. 100 zł dają internauci za spotkanie i lunch z piłkarzem Robertem Lewandowskim.

Rekord należy chyba do pisarki Olgi Tokarczuk. Za replikę jej medalu noblowskiego chętni już w tej chwili są gotowi zapłacić 75 tys. 100 zł. Ta aukcja potrwa jeszcze 21 dni.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA