fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Niemiecki statek zwraca się do Włoch o przyjęcie migrantów

MaxPixel
Niemiecka organizacja charytatywna poinformowała, że jej statek ratunkowy zmierza w stronę włoskiego wybrzeża z 69 migrantami na pokładzie. Członkowie załogi mają nadzieję, że migranci będą mogli zejść na ląd.

Statek Alan Kurdi jest nazwany na część dziecka z Syrii, którego utonięcie w Morzu Śródziemnym w 2015 roku zwróciło uwagę całego świata na kryzys migracyjny.

Organizacja charytatywna Sea-Eye poinformowała, że ich statek nie był w stanie skontaktować się z maltańską strażą przybrzeżną po pomoc, dlatego teraz został skierowany w stronę Włoch.

- Jesteśmy przerażeni nieodpowiedzialnym zachowaniem europejskich służb ratownictwa morskiego - powiedziała rzecznik Sea-Eye Julian Pahlke. Wyjaśniła, że służby nie spełniły swojego obowiązku obowiązku polegającego na koordynacji poszukiwań.

Jednostka uratowała w ostatnich dniach 84 migrantów, z czego 15 z nich zostało dopuszczonych do Włoch z powodu ich stanu zdrowia.

Organizacja charytatywna prosi o wpuszczenie kolejnych 10 osób, które potrzebują pomocy medycznej. Będąca na pokładzie lekarz Barbara Hammerl-Kraus przekazała, że wszyscy migranci są w złym stanie.

Alan Kurdi ratuje migrantów od 2018 roku, do tej pory pomocy udzielono ponad 400 osobom.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA