fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Elon Musk stanie przed sądem za słowa o "pedoguyu"

Elon Musk
JD Lasica/Flickr
Elon Musk stanie w grudniu przed sądem w związku z oskarżeniem o zniesławienie wniesionym przez brytyjskiego nurka Vernona Unswortha. Sąd odrzucił wniosek szefa Tesli o oddalenie pozwu.

Elon Musk narobił dużo szumu wokół swoich pomysłów ratowania tajskich chłopców uwięzionych w jaskini. Niestety dla Muska nikt nie chciał jego pomocy, a Vernon Unsworth nurek i ratownik z Wielkiej Brytanii wprost kwestionował pomysły biznesmena-wizjonera. W odpowiedzi Musk określił Brytyjczyka mianem „pedo guy”, czyli pedofila i gwałciciela dzieci. 

Akcja wydobywania chłopców z jaskini trwała trzy dni. W czasie akcji ocalono 12 chłopców i ich 24-letniego trenera.

Później Musk przeprosił Unswortha za nazwanie go pedofilem. Wyjaśnił, że swój wpis o "pedofilu" napisał "w gniewie".

W maju amerykański sędzia uznał, że szef Tesli musi mieć proces o zniesławienie brytyjskiego nurka. Stephen Wilson ogłosił, że rozsądnie myśląca ława przysięgłych może dojść do wniosku, iż wypowiedź Muska była czymś więcej od wyrażenia opinii.

Adwokat Muska powiedział, że czeka na proces. - Rozumiemy, że mimo przeprosin, Unsworth chce skorzystać ze swoich 15 minut sławy - powiedział Alex Spiro.

W grudniu ława przysięgłych oceni wpisy szefa Tesli. Jak podały media, Musk po zamieszczeniu wpisów na Twitterze wynajął prywatnego detektywa, który miał przyjrzeć się przeszłości Unswortha.

Źródło: Bloomberg
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA