fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Tajlandia: Park wzmacnia ogrodzenia po śmierci 11 słoni

AFP
W Parku Narodowym Khao Yai w Tajlandii zginęło w sobotę 11 dzikich słoni. Minister środowiska zapowiedział, że strażnicy wzmocnią ogrodzenia, aby powstrzymać zwierzęta przed wędrowaniem w niebezpieczne miejsca.

Początkowo władze parku informowały, że w sobotę zginęło sześć słoni. Po analizie nagrania z drona okazało się, że łącznie w wodospadzie utonęło ich jedenaście.

Zwierzęta te znane są z tego, że rozwijają silne więzi społeczne. Pracownicy parku twierdzą, że młody członek stada ześlizgnął się z klifu, a pozostałe słonie próbowały do niego dotrzeć.

Po tym zdarzeniu władze parku podjęły decyzję o wzmocnieniu zabezpieczeń. Zostaną również wyznaczone dodatkowe punkty z pożywieniem i wodą. Ma to zapewnić, że słonie nie będą docierać do niebezpiecznych miejsc.

- Poleciłem im wzmocnienie ogrodzeń i barykad - zapowiedział w rozmowie z agencją AFP minister zasobów naturalnych i środowiska Varawut Silpa-archa.

Park Narodowy Khao Yai znajduje się około 120 kilometrów na północny-wschód od Bangkoku. Jest popularnym wśród turystów celem podróży.

Słonie są narodowymi zwierzętami Tajlandii. Ich liczba w ostatnich latach spadła do zaledwie kilku tysięcy w związku z wylesieniem i utratą naturalnych siedlisk.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA